FOTO/Manastirliu publikon disa rregulla të rëndësishme: Tregoni kujdes maksimal

Ndaje

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë thirrje për kujdes të shtuar pas lehtësimit të masave që do të nisin nga dita e sotme.

Manastirliu thotë se është shumë e rëndësishme të ruajmë veten dhe të tjerët, teksa ka publikuar edhe disa rregulla që duhet të ketë parasysh secili prej nesh.

Rregullat e publikuara nga ministrja

-Qëndroni në shtëpi sa më shumë të mundemi

-Nëse keni mundësi punoni nga shtëpia

-Kufizoni kontaktet me personat e tjerë

-Kur dilni ruani distancën për të paktën 1.5 metrash

-Lani rregullisht duart 

Me lehtësimin e masave shtrënguese, është shumë e rëndësishme që secili prej nesh të tregojë kujdes maksimal për të…

Publiée par Ogerta Manastirliu sur Lundi 11 mai 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje