Tag: mafia

Lendet toksike ne Shqiperi, skenari sipas mafies italiane

Kapja e sasive të mëdha të amiantit në bordin e një trageti të linjës Brindizi-Vlorë, është pasqyruar sot në mediat e vendit fqinj. 'Corriere del...

Reportazhi i ‘Die Welt’:Edi Rama dyshohet se është mbështetur nga mafia...

E përditshmja gjermane Die Welt shkruan se kryeministri Edi Rama i bëri përshtypje njerëzve në Perëndim si një politikan me frymë të lirë, të...

DETAJE/Rrëfehet shqiptari i lidhur me mafian italiane, i tregon policisë mbi...

Shqiptari Sokol Dervishi i njohur me nofkën "Codino" (bishtaleci i arrestuar në janar të 2019 si pjese e grupit kriminal ne Iitali,  është penduar. Referuar...

Policia: Mafies italiane i sekuestrohen plot 18 miliardë euro

Në mbyllje të vitit 2019 Policia Financiare Italiane ka publikuar të dhënat zyrtare mbi pasuritë e konfiskuar të mafies italiane gjatë pesë viteve të...

Investigimi i gazetarëve italianë:Mafia shqiptare kontrollon biznesin e prostitucionit në Itali

Mafia shqiptare kontrollon biznesin e trafikut të prostitucionit në Itali. Ky është një nga konkluzionet e arritura nga investigimi i gazetarëve të së përditshmes italiane...

TELEKOM shumë afër blerjes nga biznesmeni bullgar, i dyshuar për lidhje...

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) dha dy ditë më parë miratimin paraprak për shitjen e 99.75 për qind të aksioneve të kompanisë...

VIDEO/Që nga Kodi i Kanunit e deri tek trafikimi, publikohet dokumentari...

Mbrëmjen e djeshme publikua në kanalin Tv Nove dokumentari “Clandestino” i gazetarit investigativ spanjoll David Beriain mbi mafien shqiptare. Dokumentari përshkruan mafien shqiptare si “një organizatë...

Kodet e mafias në Shqipëri, gazetari i infiltruar spanjoll paralajmëron ‘tërmet’

Investigimi i linjave ndërkombëtare të trafikut të kokainës dhe të qenieve njerëzore në Amerikën e Jugut duket se e ka “sjellë” gazetarin spanjoll David...

Berisha publikon mesazhin: Sekuestrohen pasuritë e pronarit të Bolinos për lidhje...

Ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale shkruan se janë sekuestruar pasuritë e pronarit të Carlo Bollino për lidhje me mafien. Bëhet fjalë...

Media spanjolle zbulon raportin e Interpol: Mafia shqiptare e rrezikshme, kontrollojnë...

Kokaina e kapur para pak ditësh në Spanjë, ku protagonistë ishin shqiptarë ka bërë një bujë të madhe mediatike. Kjo sepse mafia shqiptare njihet...