Tag: mafia

Itali, lufta ndaj mafias, goditen dy organizata kriminale, arrestohen edhe shqiptarë

Me urdhër të Prokurorisë së Romës, policia italiane ka shkatërruar mëngjesin e sotëm dy organizata kriminale narkotrafikantësh të lidhur me mafian italiane Ndrangheta e...

Antimafia italiane: Shqiptarët, pjesë e familjeve mafioze të Pulias

Publikohet raporti i Antimafias në Itali, ku jepet një kornizë e qartë e krimit të organizuar në Pulia. Raporti përqendrohet në ndarjen e zonës...

VIDEO/ Reportazh për mafian e kanabisit, TV gjerman “vë përballë” Ramën...

Një reportazh i transmetuar në televizionin gjerman Arte TV për trafikun e kanabisit në Shqipëri ka sjell përmes dëshmive një panoramë të situatës së...

Predikuesi amerikani paguan rrjetin mafioz shqiptar për të vrarë gruan

Një predikues në Minesota është arrestuar nga autoritetet amerikane për vrasjen e bashkëshortes së tij. Sipas The Washington Post Stephen Allwine, 44 vjeç, nga...

11 shqiptarë arrestohen në Nju Jork, mafiozë me reputacion

Të paktën 11 shqiptarë u arrestuan këtë të mërkurë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, si pjesë e një bande të shpërndarjes së heroinës...

FOTO GALERI/ “Trafikantët shqiptarë po fuqizohen, po krijojnë një luftë mafioze...

Katër viktimave të vrasjeve në San Marco dhe shtatë vrasjet e qarta mafioze në krahinën e Foggia tregojnë se shtrirja e trafikantëve në Foggia...

Berisha: Vlora e deputet Noriegës si Kandahari, mafia hedh në erë...

Menjëherë pas atentatit me eksploziv ndaj një 25 vjeçari në qytetin e Vlorës ka reaguar edhe ish-kryeministri Sali Berisha, duke e krahasuar qytetin bregdetar...

Itali, plumba mes mafiozëve, e pësojnë dhe dy dëshmitarë

Katër meshkuj janë vrarë sot në jug të Italisë. Ngjarja ndodhi si pasojë e një sulmi të armatosur për të cilin konsiderohet si larje hesapesh...