Berisha publikon mesazhin: Sekuestrohen pasuritë e pronarit të Bolinos për lidhje me mafien

0Shares
0

Ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale shkruan se janë sekuestruar pasuritë e pronarit të Carlo Bollino për lidhje me mafien.

Bëhet fjalë për gazetën ‘Gazzetta di Mezzogiorni’ ku drejtor është Carlo Bollino.

Sipas asaj që shkruhet në statusin e tij, thuhet se i janë sekuestruar 155 milionë euro pasi dyshohet se ka lidhje me mafien.

Në shumë gazeta, vazhdon të thuhet në shkrimin e postuar nga Berisha, qarkullon informacioni se ka lidhje të ngushta të mjeteve të tij të informacionit me mafian siciliane.

Lexoni të plotë denoncimin:

Sekuestrohen pasurite e pronarit te Bolinos per lidhje me mafien! sb

“Doktor, Pronari I Gazzetta di Mezzogiorno ku drejtor eshte Carlo Bollino ne Itali (Pasaniku Sicilian, Ciancio’) ju sekuestruan pasurite (155 mil Euro)per lidhje me mafian. Shuma gazeta Italiane fillojne te flasin per lidhje te ngushta edhe te mjeteve te tij te informacionit me Mafia.Bolino esht kryesor llafi te doli.. vetem qe nuk ishte me SCU por me Mafian Siciliane..duhet te hetohen pasurit dhe pronat e Bolinos ne Tirane.”

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje