Tag: lushnje

“Sektori i bujqësisë më u braktisuri në 7 vjet, Rama paguan...

Kreu i opozitës Lulzim Basha, pas takimeve të zhvilluar me sipërmarrës të biznese në Lushnje, në një komunikim për mediat deklaroi se PD do...

Rrahu vjehrrin dhe vjehrrën e motrës, pranga të riut, në kërkim...

Një 23-vjeçar është arrestuar nga policia, ndërsa babai i tij është vënë në hetim në gjendje të lirë pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë...

E FUNDIT/Vrau ish-kunatën me pushkë në sy të fëmijë, ku u...

Arrestohet Agron Tanushi, i akuzuar për vrasjen e kunatës së tij 34-vjeçare Jetmira Hasani, e ndarë nga i vëllai. Mesohet se 31-vjeçari Tanushi është kapur...

Nuk ndalen abuzimet, 51-vjeçari kryen veprime të turpshme me 12-vjeçaren

Një tjetër ngjarje tronditëse raportohet se ka ndodhur. Pas abuzimit seksual të një 46-vjeçari me një minorene në Pogradec, një tjetër rast i rëndë...

EMRAT/Të dënuar në Itali dhe Zvicër, formulari u shkon 4 personave...

Operacioni Forca e Ligjit ka mbërritur sot në Fier dhe Lushnje duke i dërguar formularin për vetëdeklarimin e pasurisë katër personave të dënuar për...

IKMT gjobë të majme ndaj fabrikës së peshkut në Lushnjë

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtes së Territorit ka gjobitur me 2 milion lekë një subjekt në Lushnje. Sipas IKMT nga kontrolli u konstatua se subjekti  shkarkonte...

Autor i dyshuar i masakrës së trefishtë në Lushnje, gjykata merr...

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në burg Orges Bilbilin duke rrëzuar kështu kërkesën e tij për lirim. Prokuroria ka ngritur akuzat për “vrasje në...

Zgjerohet vatra e infektimit në Lushnjë, mbyllet një tjetër institucion në...

Një tjetër institucion publik është mbyllur në Lushnjë si pasojë e koronavirusit. Behet  me dije se një punonjëse e Sigurimeve Shoqërore në Lushnje është infektuar...

Mbyllet materniteti në Lushnjë, gjinekologia del me Covid-19

Nje mjeke gjinekologe e maternitetit te Lushnjes ka rezultuar e infektuar me koronavirus. Sipas “News 24” pas izolimit te ketij rasti, eshte mbyllur materniteti i...

Fshehu doza kokainë në dhomën e hotelit, arrestohet 38-vjeçari

Policia e Përmetit ka arrestuar ditën e sotme një 38-vjeçar. Mësohet se shtetasi  me iniciale L.TH, kishte marrë me qira një dhomë hoteli. Gjatë kontrollit...