Mbyllet materniteti në Lushnjë, gjinekologia del me Covid-19

Ndaje

Nje mjeke gjinekologe e maternitetit te Lushnjes ka rezultuar e infektuar me koronavirus.

Sipas “News 24” pas izolimit te ketij rasti, eshte mbyllur materniteti i spitalit ‘’Ihsan Çabej’’ në qytetin e Lushnjes.

Mesohet se nderkohe janë marrë tampone të të gjithë stafit dhe do priten përfundimet e tyre, pas te cilave do te vendoset me tej, edhe se kur do te rihapet materniteti.

Vizitat nderkohe do të bëhen në ambulancë dhe në qëndrat shëndetësore të lagjeve.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje