Tag: Lulzim Basha

INTERVISTA/Basha tregon si u bë takimi me Donald Trump

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha sot se fotoja e tij me Trump nuk ka kushtuar asnjë qindarkë duke vënë përballë shembullin e...

Basha shpërthen në Elbasan: Unë nuk jam djalë i mirë, unë...

Lulzim Basha tha sot në Elbasan se do të ndalonte tatimorët të shkojnë tek bizneset për të vendosur gjoba informale. Ka një kufi 1.5%...

Basha zbulon detaje të reja për takimin me Trump

Gjera të rëndësishme kanë ndodhur me SHBA dhe kanë ndodhur 10 ditë para zgjedhjeve, tha sonte Basha duke komentuar politikat e Trump në SHBA...

Basha provokon Ilir Metën: Duhej të rrëzonte Ramës nëse e kishte...

“Ilir Meta duhej të rrëzonte qeverinë e Ramës pas kanabisit nëse e kishte seriozisht luftën kundër kanabisit. E kanë bërë bashkë”, deklaroi sonte te...

Ilir Meta komenton “Fatos Nano President”, por a ka frikë!

Kreu i Kuvendit dhe President i zgjedhur Ilir Meta është përpjekur të sqarojë pozicionin e tij mes LSI dhe Presidencës ndërkohë që ka komentuar...

A njihet Basha personalisht me vajzën e Trump?

Kreu u PD, Lulzim Basha tha sot se ai personalisht ka lidhje shumë të forta me Shtëpinë e Bardhë. “Sondazhet e mia kanë tjetër shifra...

Koalicion me PS? Deklarata e Bashës sonte në televizion

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka ndarë sonte dilemën që ka pushtuar ndjekësit e politikës në Shqipëri në lidhje me koalicionin e gjerë pas...

ZONË E LIRË/ Basha shkon me vonesë 21 minuta në emision,...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha është vonuar sot në Zonë e Lirë për rreth 20 minuta duke lënë në studio të vetëm Arjan Canin....

VIDEO/Basha, pritje entusiazte ne Rinas, ja cfare tha kreu i opozites

Kryetari i PD-se, Lulzim basha eshte pritur nga qindra demokrate ne aeroprotin e Rinasit sot kur sapo eshte kthyer nga vizita dyditore ne SHBA,...

Cili është mesazhi i nënkuptuar i takimit Trump-Basha

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka kryer takimin më spektakolar që një drejtues politik mund të bëjë një fushatë elektorale. Me një vizitë suprizë...