Tag: Lulzim Basha

DW/Ringritje përmes bashkimit apo copëtim?

Humbja e thellë e PD-së në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit është shkak debatesh të forta në Shqipëri. 200 mijë vota të humbura nga elektorati...

Rivalët e Bashës kërkojnë shtyrjen e zgjedhjeve në parti, renditin këto...

Rivalët e Lulzim Bashës brenda Partisë demokratike këmbëngulin që Basha të japë dorëheqjen dhe jo të ngrijë funksionet e tij në parti sic ka...

Topalli dhe Imami: Ngrirja e kryetarit është antistatutore, sulmojnë ashpër Bashën

Një nga ministrat e PD dhe deputet i saj, Arben Imami është kundër ngrirjes së  postit të kryetarit për shkak se është shkelje e...

DEKLARATA E PLOTË/ Ja cfarë tha sot Basha për garën për...

Nuk mund ta nis këtë komunikim ndryshe, përvecse me falenderim nga zemra, me përulësi, për qindra mijëra qytetarë të vendit që mbështetën, besuan dhe...

DEKLARATA/Flet Basha, ja cfarë kërkon pas rezultateve të para

Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë pas daljes së rezultateve paraprake ku PD ka humbur zgjedhjet. Reagimi: “Të dashur komisionerë, numërues dhe vëzhgues të...

Basha publikon skandalin e madh: Paratë e CEZ, në parajsë...

Kreu i PD, Lulzim Basha tha sonte ne top story të Sokol ballës, se projekti për ekonominë do të shtojë begatinë e shqiptarëve në...

Basha përkufizon Bamir Topin: Është individ

Kreu i opozitës Lulzim Basha është shprehur në lidhje me Bamir Topin dhe partine e tij për herë të parë që kur u zgjodh...

Basha rrëfen Holandën si student: Kam punuar në ‘Call Center’

Kreu i opozitës Lulzim Basha tha sot tek  “Rudina” në Tv Klan se kur ishte ne Holande si student, punonte gjatë mbrëmjes, pasi paradite...

Basha ka një synim, tregon për herë të parë sa mandate...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet i vendosur për të realizuar planin e tij ekonomik për të përmirësuar situatën në vend dhe për...

Lulzim Basha në Vlorë: Të dielën votoni ekonominë, ky është projekti

Lulzim Basha u tha qytetarëve të Vlorës se do të jetë kryeministri i ekonomisë së fortë, për më pak taksa për vlonjatët, stazhe për...