Tag: Lulzim Basha

Lulzim Basha fton demokratët e LSI: Kthehuni në shtëpi se nuk...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ftoi sot të gjithë demokratët apo votuesit e mëhershëm të PD që votuan për LSI në vitin 2013, të...

Edi Rama paralajmëron koalicion PS-PD tek festa e partisë

Kreu demokrat Lulzim Basha ka sot ditëlindjen ndërkohë që PS feston të ashtuquajturin themelim të saj. Kryeministri Edi Rama ka shfrytëzuar këtë përkim që të...

Gjergj Bojaxhiut bën gjestin e parë elektoral, i shkruan Bashës për...

Kreu i Sfidës për Shqipërinë që thotë nuk është kreu i saj, Gjergj Bojaxhi i ka nisur një letër publike kreut të opozitës Lulzim...

Basha tallet me broshurat e punësimit të PS: I ka marrë...

Lulzim Basha ka ironizuar fort sonte fushatën e Edi Ramës duke denoncuar disa broshura me foto të “Shutterstock” për punësimin. Basha iu drejtua pjesëmarrësve të...

Lulzim Basha i heq maskën demokracisë shqiptare: Një grusht politikanësh kontrollojnë...

Lulzim Basha është pritur me entuziazëm të madh sonte në Fier duke shënuar një nga qytetet ku opozita nuk ka pasur shuëm mbështetje të...

Basha: Do t’i clirojmë bizneset nga dhuna e tatimorëve

Kryetari i PD Lulzim basha ka takuar dhjetra biznesmene sot ne ecejne tij tek Unaza e Madhe. me poshte edhe nje video ku ai...

Premtimin më të ri Basha e deklaroi në Laç, mijëra qytetarë...

Fishekzjarret duhet të hidhen kur Kurbinin ta nxjerrim nga kriza ekonomike, tha Basha ndërsa mbështetës të PD hodhën fishekzjarre përgjatë takimit elektoral të Bashës...

Lulzim Basha thotë arsyen se pse Edi Rama refuzon debatin me...

Kam panin ekonomik, vullnetin, përvojën, mbështetjen ndërkombëtare dhe dua mbështetjen tuaj. Iu zgjidh goja edhe Ilir Metës dhe Edi Ramës. Po flisni për drogën...

Lulzim Basha do ulë traun e doganës për importet bujqësore

Kreu i PD, Lulzim Basha tha se Edi Rama nuk jeton me qytetarët por me vizatimeve të tij, me një grup njerëzish të pasur...