Tag: LSI

Ish-deputeti jep përgjigjen, pse nuk ka asnjë rast me koronavirus në...

Nje tjeter kendveshtrim ka patur Petrit Vasili lidhur me faktin se pse nuk ka patur asnje rast me koronavirus ne Shqiperi. Kujtojme se Kesaj...

VIDEO/”Buzëqeshja e kryeministrit shumë e madhe”, Kryemadhi dyshuese: Kërkoi kredi për...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka dalë sot para mediave, një ditë pas konferencës së donatorëve për të ndihmuar Shqipërinë në rindërtim pas tërmetit...

‘Do jetë viti i rezistencës dhe fitores’, çfarë parashikon Kryemadhi, detaje...

Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI, ka marrë fjalën në Konventën e LSI së Tiranës sot, ku ka deklaruar se Shqipëria e ka një rrugë,...

“Mbetën në bisht të situatës”, Vasili: Qeveria të heqë dorë nga...

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ngre dyshime të forta mbi verifikimin e ndërtesave pas tërmeteve të 21 shtatorit dhe 26 nëntorit. Në një postim...

31 shkolla të dëmtuara, LSI i drejton 11 pyetje Ramës: Nuk...

31 shkolla raportohen plot me dëme dhe i jane nenshtruar riparimeve. Tërmeti zbuloi dhe cilësinë e dobët të ndërtimeve por dhe cilesise se rikonstruksioneve...

Dënimi i Tahirit/LSI akuza Ramës: Bëri gjithçka për ta mbrojtur

LSI ka reaguar pas vendimit të gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Në një deklaratë për mediat, Lëvizja Socialiste për...

Shqetësimi për ujin e pijshëm, LSI denoncon Veliajn: Rriti çmimin! Fondet...

Pas disa denoncimeve dhe shqetësimeve të ngritura nga qytetare por dhe nga Partia Demokratike, gjithashtu dhe LSI ka reaguar lidhur me problemin e ujit...

E FUNDIT/ Takimi i PD dhe LSI me ‘Venecian’ do të...

Lidhur me lajmin e mberritjes se eksperteve te Komisionit te Venecias ne Shqiperi, disa media, duke iu referuar nje axhende te paperditesuar, kane njoftuar...

Pas LSI, edhe aleati tjetër i Bashës kërkesë për regjistrim në...

Sot është afati fundit për tu regjistruar partitë politike në KQZ për zgjedhjet e datës 13 tetor të dekretuara nga Presidenti Ilir Meta. Kështu...

Sot afati i fundit, LSI dorëzon në KQZ kërkesën për regjistrim...

Lëvizja Socialiste për Integrim dorëzon në KQZ kërkesën për regjistrimin në zgjedhjet vendore të 13 tetorit të dekretuar nga Presidenti Ilir Meta. Kërkesa që mban...