Pas LSI, edhe aleati tjetër i Bashës kërkesë për regjistrim në KQZ

Sot është afati fundit për tu regjistruar partitë politike në KQZ për zgjedhjet e datës 13 tetor të dekretuara nga Presidenti Ilir Meta. Kështu dy prej partive opozitare, kanë ndërmarrë hapin e radhës.

Partia Republikane, së bashku me LSI dërguan kërkesën për regjistrim. Kërkesa e PR dhe LSI dorëzohet në KQZ pak ditë pasi u dorëzua kërkesa për të hapur procedurat për të mbajtur zgjedhjet në këtë datë.

Pritet që edhe Partia Agrare Ambientaliste e Agron Dukës të dorëzojë kërkesën për regjistrim pasi edhe ajo të premten kërkoi nisjen nga KQZ të procedurave për zgjedhjet e 13 tetorit.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje