Tag: kushtet

Ambasadori gjerman i kujton partive politike 9 kushtet e bundestagut gjerman:...

Në fjalimin e tij me rastin e përvjetorit të Ditës së Bashkimit të Gjermanisë, ambasadori gjerman  i kujtoi partive politike 9 kushtet që Bundestagu...

Gjermania nuk heq akoma ‘ndëshkimin’ ndaj Shqipërisë, konsiderohet sërish zonë e...

Të gjithë qytetarët shqiptarë që udhëtojnë drejt Gjermanisë janë të detyruar që të qëndrojnë për dy javë në karantinë, pasi Shqipëria konsiderohet zonë e...

Negociatat dhe kushtet/KE publikon axhendën: Kur diskutohet për Shqipërinë

Komisioni Europian i ka prezantuar Këshillit të Bashkimit Europian kuadrin negociues me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për çeljen e negociatave të anëtarësimit. Ndërkohë Këshilli...

Parlamenti Europian kalon zyrtarisht rezolutën, cilat kushte duhet të plotësojë...

Parlamenti Europian shpalli mbrëmë vonë rezultatet e votimeve në tërësi për vendinet e tij, ku bën pjesë dhe rezoluta “Ballkani Perëndimor”. Një pjesë e saj...

Goditja e radhës, Parlamenti Europian miraton 15 kushtet për qeverinë Rama...

Me 388 vota pro, 280 vota kundër dhe 19 abstenime Parlamenti Europian miratoi mbrëmjen e (18 qershorit 2020) amendamentin e Grupit të Partive Popullore...

Ambasadori austriak në Tiranë kundra Edi Ramës për kushtet e BE,...

Shqiperise i jane vendosur 15 kushte per te plotesuar, para se te nisin bisedimet zyrtare per tu anetaresuar ne BE. Sakaq, sot doli dhe rekomandimi...

Grupi i PPE dorëzon amendamentin për Ballkanin Perëndimor, zbulohet afati se...

Grupi Parlamentar PPE dorëzoi sot një amendament për rezolutën mbi Ballkanin Perëndimor e cila miratohet këtë javë në plenaren e Parlamentit Europian.  Rezoluta e hartuar...

“Heshti për 15 kushtet e Bundestagut”, Ish-deputeti thekson detajet në mbledhjen...

Pas paraqitjes se kryeministrit Edi Rama ne keshillin kombetar te Integrimit, Genc Pollo ka denuar heshtjen e kryeministrit per 15 kushtet e Bbashkimit Evropian. Pollo...

ZGJEDHORJA/Vasili ‘i mbyll gojën’ mazhorancës: Propozimet e opozitës në dorë të...

Petrit Vasili, një nga anëtarët e Këshillit Politik, ka zbuluar sot me dokumente se propozimet e opozitës maxhoranca i ka pasur në dorë i...

Vendimi i BE për negociatat, reagojnë Basha dhe Meta: Mos humbasin...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit nga Këshilli i Ministrave të BE-së, që vendosi në një video-konferencë të zhvilluar të...