Tag: Krishtlindje

Kisha Katolike mesazh të fortë: Mos mëkatoni mbi tragjedinë, tërmeti nxori...

Në ditën e Krishtlindjeve, Kisha Katolike u bëri thirrje besimtarëve që t’i përdorin këto festa për t’u gjendur më pranë njëri-tjetrit dhe për të përcjellë...

Berisha uron me foton me bashkëshorten: Gëzuar ditën e lindjes së...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar të gjithë shqiptarët festën e Krishtlindjeve. Berisha ka zgjedhur të urojë këtë festë me një foto, ku shfaqet së...

Edhe në Krishtlindje, prova që Dako udhëheq sërish PS-në e Durrësit

Bashkia e Durrësit ka kaluar ne disa momente kritike, me largimin e Valbona Sakos, me situaten pas termetit, dhe me perzgjedhjen e nje kryebashkiaku...

VIDEO/Basha uron Krishtlindjet nga Durrësi, thirrja e tij: Të bashkohemi fuqishëm,...

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka uruar Krishtlindjet sot nga qyteti i Durrësit, i cili u godit rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit. ...

Basha uron Krishtlindjet, te gjithe mendjen tek te demtuarit

Kreu i PD, Lukzim Basha ka uruar re gjithe besimtaret e krishtere per Krishtlindje. Urimi i kryetarit Basha për Krishtlindje: Të dashur motra dhe vëllezër besimtarë...

VIDEO/Krishtlindjet vijnë që në nëntor në familjen e Ermal Hoxhës, kërkesa...

Për familjen e nipit të ish-diktatorit Enver Hoxha Krishtlindjet kanë ardhur me herët. Për zbukurimet dhe shtëpinë është kujdesur vetë Rezarta Shkurta. Atmosfera e...

FOTO/Basha tregon ku e kaloi Krishtlindjen

Kreu i Partisë Demokratike ka ndarë në Facebook me ndjekësit një foto përkrahë së cilës ka dhënë një mesazh. Lulzim Basha ka kaluar Krishtlindjen pranë...

Politika uron Krishtlindjet, ja thirrjet dhe mesazhet e tyre

Urimet për Krishtlindjen kanë qënë të shumta, e këtu i janë bashkangjitur dhe politikanët.  Ndryshe nga Kisha Katolike që nuk pret vizita zyrtare nga politikanët,...

FOTO/Historia e veçantë e Krishtlindjes, Dojna kthehet pas në vite

Moderatorja e Pop Culture ka preferuar të tregojë një histori të veçantë të jetës së saj për Krishtlindje, duke e ndarë madje dhe në...

Urimi për Krishtlindje, Meta tregon dhe për dhuratën që mori

Edhe Presidenti Ilir Meta u është bashkuar urimeve për festën e Krishtlindjes. Përveçse urimit, Meta nuk ka harruar të japë një mesazh për të gjithë,...