Edhe në Krishtlindje, prova që Dako udhëheq sërish PS-në e Durrësit

0Shares
0

Bashkia e Durrësit ka kaluar ne disa momente kritike, me largimin e Valbona Sakos, me situaten pas termetit, dhe me perzgjedhjen e nje kryebashkiaku te ri i cili shihet me dyshim.

Pretendohet fort se në krye të çdo gjeje vazhdon te jete ende dora e Vangjush Dakos, ish-kryebashkiaku i cili pritet te merret ne pyetje nga prokuroria e Durresit per ndertimet.

Edhe gjatë festës së Krishtlindjes, Dako ishte në krye të grupit të deputetëve socialistë, kryetarit të qarkut dhe prefektit, të cilët vizituan Kishën Ortodokse në Durrës. Për  ironi, ‘vartësi’ i tij, Zhyljen Varfaj, mungonte.

Vangjush Dako u pa në krah të kryeministrit Edi Rama, në disa raste, edhe gjatë ditëve të pas-tërmetit kur vazhdonin përpjekjet për nxjerrjen e trupave nga rrënojat e ndërtesave të shembura.

Në një rast, ai u pa duke folur me Ramën se si duheshin ‘rregulluar disa letra’.

Vijon…

/DRONi.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje