Tag: kontroll

VIDEO/Dronët nga ajri dhe 95 policë ne terren, zbulojnë parcelën e...

Vijon kontrolli masiv i territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Strukturat e Policisë po përdorin dronët për monitorimin e zonave të thella e...

VIDEO/Gërryen shtratin e lumit Mat dhe marrin zhavorrin, gjoba dhe procedim...

Kontrollet nga policia kane vijuar dhe pergjate lumit Mat. Burime nga policia njoftojne per procedim penal dhe gjoba te larta. Sipas policise, dy persona jane...

Hidhet në erë me tritol një tjetër pallat në Durrës, detajet...

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të prishë sot me shpërthim të kontrolluar një tjetër pallat në Durrës. IKMT njofton se godina do të...

FOTO/Kontrolle nga policia, momenti i ndalimit të dy personave në portin...

Dy persona janë ndaluar nga policia gjatë aksionit blic që po mbahet aktualisht në portin e Durrësit për drogë dhe armë e kontrabandë. Burime nga...

Policia e Krujës bie në gjurmët e 50-vjeçarit, i gjejnë 19...

Vijojnë të denoncohen rastet e kapjes së personave me drogë.  Policia e Krujës ka arrestuar një 50-vjeçari pasi në banesën e tij iu gjetën...

Çfarë po ndodh me koncesionin e kontrollit të makinave

Një nga koncesionet ekzistuese në Shqipëri, ai i kontrollit të detyrueshëm vjetor të gjendjes teknike të automjeteve skadon në fillim të muajit shtator, kohë...

VIDEO/Dalin pamjet: Ja si kontrollohen gratë në mitingun e Ramës

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar një vidëo së fundmi ku shihet sesi kontrollohen gratë në takimin që kryeministri  Rama do të mbante në Korçë. Pamjet janë...

VIDEO/Operacioni i “dështuar” i policisë, nuk gjen dot kanabisin në Shqipëri

Policia e Shtetit ka publikuar ditën e sotme një video me anë të së cilës tregon se ka kryer kontrolle për të zbuluar nëse...

LAJMI I FUNDIT/ Policia kontrolle në banesat e gjyqtarëve që ulën...

Policia ka zhvilluar një aksion blic, duke bërë kontrolle në banesat e gjyqtarëve që dhanë vendimin për uljen e dënimit të Dritan Dajtit. Burimet bëjnë...

DETAJE/Vrasja në Laprakë, policia ushtron kontroll në banesën e autorit

Një ditë pas atentatit me armë në Laprakë, mbeti e vrarë një 17-vjeçare  dhe u plagos i dashuri i saj, policia ka ushtruar kontrolle...