Hidhet në erë me tritol një tjetër pallat në Durrës, detajet e lëndës eksplozive

Ndaje
Ilustruese

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të prishë sot me shpërthim të kontrolluar një tjetër pallat në Durrës.

IKMT njofton se godina do të rrëzohet ditën e sotme në orën 13.00. Njoftohet se pallati gjashtë katësh nr 10/62 ne lagjen 7 te Durrësit, , rezultoi i dëmtuar rëndë nga tërmeti i nëntorit.

Njoftimi:

IKMT do te prishe sot ne oren 13.00 nje tjeter pallat me shperthim te kontrolluar. Pallati nr 10/62 ne lagjen 7 te Durresit, 6 kate i larte, rezultoi i demtuar rende nga termeti i nentorit

IKMT: Per prishjen e objektit jane hapur ne trupin e tij 350 furnella (vrima) dhe so te perdoret 8.5 kilograme lende ekszplozive c4.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje