Tag: kodi zgjedhor

Rama: Presidenti mos ta vonojë kthimin e Kodit Zgjedhor, Meta i...

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur presidentit Ilir Meta pas paralajmërimit të këtij të fundit se do i kthejë sërish në Kuvend ndryshimet në...

Kodi zgjedhor/Meta paralajmëron për vendimin e prerë që merr së shpejti

Kodi Zgjedhor pritet të jetë sërish objekt i debatit politik. Kjo për faktin se presidenti Meta ka dhënë sinjale të qarta gjatë emisionit “Opinion”...

Meta mban premtimin, publikon emrat e 97 deputetëve: Lista që ngriti...

Një ditë pasi paralajmëroi se çdo deputet që do të votonte pro ndryshimeve të njëanshme në Kodin Zgjedhor, presidenti i Republikës Ilir Meta publikon...

Kodi zgjedhor/Vjen reagimi i parë ndërkombëtar, thirrja për Ramën: Shkelje e...

Zëdhënës i PPE për politikën e Jashtme, deputet në parlamentin Europian, Michael Gahler ka reaguar pas miratimit të Kodit të ri zgjedhor nga mazhoranca. "Duke...

Mazhoranca siguron votat në Kuvend, miratohet Kodi Zgjedhor

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor ku përfshihet heqja e koalicioneve, ulja e pragut në 1 për qind dhe e drejta e kryetarit të partisë të...

Rama sulm ndaj Metës: Takohet skutave me trafikantët e OLF-së, e...

Kryeministri Edi Rama ka shpërthyer ndaj Presidentit të Republikës, Ilir Meta, duke thënë se shembullin më negativ e ka ai, që sipas Ramës, nuk...

Kodi Zgjedhor në Parlament/Bylykbashi mesazh mazhorancës: Nuk ka sistem që ta...

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi, jep një mesazh të fortë para votimit të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor në Kuvend. Në një...

Kodi Zgjedhor/Meta paralajmëron deputetët: Do t’iu nxjerr emrat! Mos t’iu shkojë...

Me tone të ashpra, Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar deputetët e opozitës parlamentare se nëse duan të quhen opozitë, nuk duhet t’iu shkojë mendja...

E FUNDIT/Partia Socialiste bën disa tërheqje nga Kodi Zgjedhor, zbut pragun...

Partia Socialiste ka paraqitur në Komisionin Parlamentar për çështjet Ligjore dhe Administratën Publike disa ndryshime në raport me amendamentet e saja fillestare që reflektojnë...

DETAJE/Zbardhen propozimet e opozitës parlamentare për listat, Hajdari tërhiqet nga renditja...

Mesohen propozimet e opozitës parlamentare për ndryshimet në kodin zgjedhor. Ajo që bie në sy është fakti se për hapjen e listave, Rudina Hajdari ka...