Tag: kodi zgjedhor

Maxhoranca nuk humbet kohë, depoziton në Kuvend draftin për listat e...

Partia Socialiste ka depozituar në Kuvend draftin për listat e hapura dhe koalicionet e cila pritet të diskutohet në ditët në vijim në Komisionin e Ligjeve. Në konferencën e Kryetarëve të...

Propozimet që sollën bojkotin e mbledhjes/PS: Koalicionet me lista unike, pranojmë...

Pak para mbledhjes së Këshillit Politik, Maxhoranca pranoi kërkesën e opozitës për lista 100% të hapura, por hoqi koalicionet. Kjo ka bere qe opozita e...

Presidenti Meta dekreton ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Presidenti Ilir Meta këtë të premte ka miratuar ligjin për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Meta në reagimin e tij thekson se ndryshimet në Kodin Zgjedhor...

PD thirrje Ruçit: Ushtro përgjegjësitë! Parlamenti të miratojë Kodin e ri...

Sekretari i pergjithshem i PD, Gazmend Bardhi ka reaguar se fundmi duke kerkuar miratimin pa vonesa te ndryshimeve konsensuale në Kodin Zgjedhor. Kjo sipas...

“Boll show-t me kod zgjedhor”, Fuga letër të hapur: 15 pikat...

Akademiku Artan Fuga e quan dështim takimin e djeshëm dhe tryezën e diskutimit për reformën zgjedhore. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Artan...

Ish-ministri: Ndërhyrja e njëanshme në Kod, benzinë e pastër që i...

Ish-ministri Ylli Manjani në një reagim në rrjetet sociale thotë se ndërhyrjet e njëanshme në Kodin Penal, Kodin Zgjedhor apo edhe Kushtetutën zhbën çdo...