Mazhoranca siguron votat në Kuvend, miratohet Kodi Zgjedhor

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor ku përfshihet heqja e koalicioneve, ulja e pragut në 1 për qind dhe e drejta e kryetarit të partisë të garojë deri në 4 zona zgjedhore, por dhe renditja e kandidatëve nga kryetari i partisë, por me rirenditje pas numërimit ka marrë miratimin nga deputetët në Parlamentin e Shqipërisë.

Mësohet se pro votuan 94 deputetë, ndërsa për ‘vulosjen’ në ligj të këtij Kodi Zgjedhor nevojiteshin vetëm 84 vota.

//DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje