Tag: kine

Tragjedi/Shtatë fëmijë hidhen në lumë për të shpëtuar shokun, mbyten të...

Mediat shtetërore kineze kane raportuar per nje ngjarje te rende, ku jane perfshire disa femije. e 8 fëmijë janë mbytur pasi njëri ra në...

COVID-19/Një student u kthye nga Nju Jork, Kina izolon një qytet...

Një qytet i madh kinez ka miratuar masa dramatike karantine kundër koronavirusit të ri pasi u zbulua një shpërthim i ri atje. Më shumë se...

Presidenti kinez paralajmëron rrezikun e një vale të dytë të infeksionit...

Presidenti kinez Xi Jinping ka paralajmëruar kundër rrezikut të një valë të dytë të infeksioneve në vend pasi pandemia globale vazhdon të përhapet, njoftoi...

Në Kinë rishfaqet një virus tjetër i quajtur Hantavirus, konfirmohet një...

Në kohën kur bota po përpiqet të gjejë një kurë për pandeminë e frikshme të coronavirusit, një raport në Global Times thoshte se një...

Rritet frikshëm numri i viktimave nga koronavirusi, shënohen mbi 1000 viktima

Koronavirusi, që shpërtheu në Kinë në fund të muajit dhjetor 2019, është kthyer tashmë në një alarm botëror, teksa çdo ditë po merr deri...

Ambasadori shqiptar në Kinë: Nuk është gjetur ilaçi për koronavirusin, 65...

Ambasadori i Shqipërisë në Kinë, Selim Belortaja i ka hedhur poshtë të gjitha pretendimet se me ne fund eshte gjetur ilaçi që nuk lejon...

DETAJE/Nga veshjet e mobiliet te dyshekët, çfarë dhe sa importojmë nga...

Tregtia me Kinën zuri 6,9 për qind të volumit tregtar gjatë vitit 2019, duke u zgjeruar në raport me një vit më parë me...

Shqiptarja e vetme në Wuhan: Jemi në izolim. U sëmura, por...

Virusi vdekjeprurës në Kinë ka marre deri tani 101 jetë njerëzish, ndersa disa qytete jane izoluar dhe ne Kine po ndertohet spitali per 10...

FOTO/E ndjeu më herët rrezikun, qeni pengoi gruan të vizitonte qytetin...

Një histori shume e pabesueshme vjen nga Tawaini, me nje qen i cili e ka ndjere perhapjen dhe rrezikshmerine e virusit në Kinë disa...

Ambasadori shqiptar në Pekin thirrje shqiptarëve: Shtyni më vonë udhëtimet në...

Ambasadori i Shqipërisë në Republikën Popullore të Kinës, Selim Belortaja përmes një postim në facebook këshillon shqiptarët të shtyhen udhëtimet dhe kontaktet fizike me...