Tragjedi/Shtatë fëmijë hidhen në lumë për të shpëtuar shokun, mbyten të gjithë

Ndaje

Mediat shtetërore kineze kane raportuar per nje ngjarje te rende, ku jane perfshire disa femije. e 8 fëmijë janë mbytur pasi njëri ra në një lumë dhe të tjerët u hodhën për të ndihmuar.

Vdekjet kanë ndodhur në qytetin Chongqing në Kinën jugperëndimore. Fëmijët përshkruheshin si mosha e shkollës fillore.

Mediat shtetërore thanë që fëmijët shkuan për të luajtur në lumë të Dielën dhe kufomat u morën deri të hënën në mëngjes. Asnjë detaj i mëtejshëm nuk ishte në dispozicion menjëherë.

Shiu i madh ishte parashikuar për Chongqing, por nuk ishte e qartë nëse moti ishte një faktor. Studentët ishin nga qyteti i Mixin në qytetin e përhapur të Chongqing.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje