Tag: Kenget

Obama zbulon listën e preferuar të këngëve, midis tyre emri i...

Ish-presidenti i Shteteve të bashkuara të Amerikës, Barack Obama ka treguar shpeshherë shijet e tij muzikore ndaj dhe kete here ne rrjetet sociale ka...

Merret vendimi: Ja ç’do të ndodhë me Festivalin e Këngës këtë...

Festivali i Këngës në RTSH nuk do të anullohet,  pavarësisht situtës së krijuar nga pandemia Covid-19. Lajmi është konfirmuar në faqen e Radio Televizionit Shqiptar,...

Rekordi i albumit të Dua Lipas në kohën e pandemisë, zyrtarisht...

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa, edhe pse ne kohen e koronavirusit, nuk e ka ndalur suksesin e saj duke rrëmbyer vemendjen e te gjitheve. Albumi i...

Reagojnë organizatorët e Eurovisionit, çfarë do të ndodhë me këngët e...

Pas lajmit se kompeticioni i famshem "Eurovision 2020" do te anulohej per shkak te koronavirusit, kane reaguar organizatoret, duke qetesuar kengetaret, por dhe ndjekesit...

Zbulohet arsyeja përse u fshinë të gjitha këngët e festivalit të...

E dyshimtë ishte fshirja e kengeve të festivalit të Kenges nga kanali zyrtar i RTSH në Youtube. As kënga e fitueses Arilena Ara, apo...

FOTO/E papritur, fshihen të gjitha këngët e Festivalit nga YouTube i...

Të gjitha këngët e Festivalit janë zhdukur nga Youtube dhe i gjithë kanali i RTSH nuk ekziston më në këtë platformë. RTSH nuk ka reaguar...

VIDEO/Nga Elvana, Arilena e deri tek Stresi, publikohen disa nga këngët...

RTSH ka zbuluar për publikun këngët konkurruese në festivalin e Fundvitit. Disa javë para mbajtjes se tij, publiku ka mundësinë te njihet me kenget...

FOTO/”Festivalin e RTSH-së e fiton Elvana”, Alketa Vejsiu reagon pas akuzave

Ka patur akuza të forta për organizimin e festivalit të RTSH-së madje dhe pretendime se fituesi është i përcaktuar, ku përflitet se do të...

Këngëtarja e njohur promovon albumin e ri, jep lajmin e papritur...

Mbrëmjen e djeshme Rona Nishliu ka promovuar albumin e saj më të ri “Mindil”. Këtë album të ri këngëtarja e promovoi në Prishtinë dhe me...

Nuk i dhanë çmim në Festival, Soni: Nxorra një mësim nga...

Soni Malaj ishte një ndër pretedentet  për të fituar çmimin e madh të Festivalit e 57 të Këngës, në RTSH. Qindra ndjekës në rrjetet...