Tag: ish ministri

“Duhen prova, jo llafe”, ish-ministri i flet pas pretencës për Tahirin:...

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar dje denimin me 12 vite burg per ish-ministrin e Brendshem, Saimir Tahiri, nën akuzën e trafikimit të...

“Kam dy vite që pres”, shtyhet seanca për Tahirin, çfarë kërkoi...

Është shtyrë gjyqi ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, ndërsa akuzohet “korrupsion të zyrtarëve të lartë”, “trafik të lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim” dhe...

“Me 3 shërbëtorë të lodhur në KQZ po zëvendësohet Gjykata Kushtetuese”,...

Ish-ministri Ylli Manjani, i cili është dhe jurist në profesion, shkruan se situatës së krijuar nuk mund ti japësh dot një zgjidhje ligjore, kur...

Ironia e Manjanit: Nga viti i Skënderbeut tek viti i Skënder...

Dy vjet pas vendimit të kryeministrit Edi Rama për “reformimin” e Akademisë së Shkencave, duket se gara ka vetëm një kandidat për të marrë...

Ish-ministri: Rendja drejt sahanit është zgjedhje, por jo zgjidhje

Krijimi i grupit të ri parlamentar me deputetët e rinj në Kuvend, shkaktoi reagime të forta nga të dyja palët e politikës shqiptare. Marrja e...

Ish-ministri tregon meritën e Rilindjes: E bëri si deshi…

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shkruan se nëse ka  vërtetë “meritë” që i duhet njohur Rilindjes është reformimi i drejtësisë. Ish-ministri bën një rezyme të...

Ish-ministri me ironi për Cakajn: Ore vetëm ai është “në detyrë”...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ironizuar pozicionin e ministrit në detyrë në Ministrinë e Jashtmë, Gent Cakaj. “Ore “në detyrë“ në këtë qeveri e...

Në ditët e fundit të shtatzënisë, bashkëshortja e Tahirit në pritje...

Teksa ish-ministri ndodhet në mes të një procesi gjyqësor, jeta e tij familjare duket të jetë shumë pozitive. Së fundmi, mësohet se gruaja e ish-ministrit...

Pranuan mandatet për deputet, ish-ministri ironizon kandidatët e LSI: Si lule...

Ditën e sotme, 4 kandidatët e LSI që pastojnë në lista konfirmuan se do të pranonin  mandatin e deputetit pasi KQZ nisi procedurën e...

Ish-ministri denoncon: Punonjësit e administratës kanë filluar të mbledhin votat

Ish-ministri Ylli Manjani tregon se ka shumë njerëz që i shkruajnë duke zbuluar se ka shumë mësues e punonjës OSHEE të cilët kanë filluar...