Tag: ish ministri

‘Pensioni 70-vjeç?’ Ahmetaj justifikohet: Shqiptarët jetojnë gjatë

Ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj i ftuar në ''Top Talk'' ka replikuar me gazetarin lidhur me reformën që qeveria do të ndërmarrë për pensionet. Ka...

Ndryshimet në qeveri, ish-ministri: Asnjë surprizë, socialistët të rrojnë e ta...

Edhe ish-ministri Ylli Manjani ka reaguar pas largimit të 7 ministrave nga kabineti të bëra sot publike në Asamblenë e Partisë Socialiste. Manjani shkruan në...

‘Kamera në shtëpinë e Ramës’, ish-ministri: Nuk jam dakord, ja çfarë...

Ish-ministri Ylli Manjani i është përgjigjur sugjerimit të Artur Zhejit, i cili tha se do të ishte mirë sikur kryeministri Edi Rama të vinte...

FOTO/Hakerat marrin faqen e ish-ministrit grek: Do të ngremë flamurin turk...

Ish-ministri i Financave në Greqi është sulmuar nga hakerat. Sipas mediave greke, bëhet fjalë për disa hakera turke të cilët kanë ndërhyrë në adresën...

Pas urdhër-arrestit për Gruevskin, prangoset ish-ministri në Maqedoni

Policia e Maqedonisë ka arrestuar Ish-ministrin e Transportit dhe Lidhjeve Mile Janakieski dhe ish-sekretarin e përgjithshëm të qeverisë, Kirill Bozhinovski. Ata janë arrestuar mbremë vonë...

‘Make Albania Home Again- Sfida dhe zgjidhja e përbashkët e shqiptarëve’

Ish-ministri Ylli Manjani në një shënim në rrjetet sociale përmend sfidën më të madhe që Shqipëria dhe shqiptarët kanë. Sipas tij, e vetmja gjë e...

‘1 vit heshtje, sot kam disa gjëra për të thënë’, Tahiri...

Saimir Tahiri do të flasë ditën e sotme. Kështu ka bërë të ditur vetë ai me një shënim të shkurtër në rrjetet sociale. ''1 vit...

Ish-ministri: Pas largimit të Xhafës, Ministria e Brendshme mund të ndahet

Ish-ministri Ylli Manjani shprehet se pas largimit të Xhafës, gjithë qeveria do të jetë në shërbim të partisë. Në një postim në rrjetet sociale, Manjani...

Ish-ministri nxjerr emrin: Ja kush e dekonspiroi operacionin për kapjen e...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar lidhur me dështimin e operacionit për arrestimin e Klement Balilit dhe Lul Berishës. Në një reagim në rrjetet...

VIDEO/Meta dekoron ish-ministrin e jashtëm italian, ceremonia ‘afron’ politikanët shqiptarë

Presidenti Ilir Meta zhvilloi një ceremoni zyrtare ku  vlerësoi ish-ministrin e Jashtëm italian, Franco Frattini me Dekoratën e lartë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Në fjalën e rastit,...