Tag: ish ministri

Pollo: Rama një peshqesh për Lukashenkon? E pabesueshme por e vërtetë!...

Ish-ministri Genc Pollo, përmes ironisë në një status në Facebook tregon disa episode siç i quan nga “Shqipëria jonë e dashur”. Ai i kthehet...

Ish-ministri shqiptar bën vaksinën anti-COVID të Rusisë: S’kam asnjë efekt anësor

Per vaksinen e Rusise, anti COVID, bota dhe sidomos perendimi ka ende dilema dhe dyshime. Ne dokumentat sekrete te publikuar nga mediat e huaja,...

Ndërtimi i rrugëve me PPP, ish-ministri paralajmëron Ramën: Ja pse mund...

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj ka reaguar pas vendimit të qeverisë për të çelur garën e ndërtimit me PPP të segmentit Morinë-Fier. Arben Malaj e ka quajtur...

“Nuk është çështje e ngutshme”, Covid-19 shtyn seancën për Saimir Tahirin

Sot u zhvillua në gjykatën e Apelit procesi ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, tetë muaj pasi ai u dënua me 3 vjet shërbim...

Ish-ministri kërkesë qeverisë: Shpërndajeni këtë suplement falas, që të luftoni koronavirusin

Ish ministri i Bujqësisë Edmond Panariti, me rastin e rrezikut permanent që po përjeton Shqipëria ndaj Koronavirusit, ka sugjeruar qeverinë shqiptare dhe posaçërisht ministrinë...

Ish-ministri reagon pas përplasjeve presidencë-mazhorancë: Tre rrethanat e vetme kur shpërndahet...

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka sqaruar në rrjetet sociale arsyet dhe rrethanat e vetme në të cilat mund të shpërndahet Kuvendi, një...

Mediat kosovare: Albin Kurti i beson Ministrinë e Jashtme Ditmir Bushatit

Përveç publicistit Veton Surroi, për ministër të Jashtëm të Kosovës të një qeverie të mundshme LDK-Vetëvendosje po përmendet edhe ish-kryediplomati Ditmir Bushati. Ish-ministri i Jashtëm...

“Këtu tek ne doli vërtetë dielli, por dritën e ka lëshuar...

Pas vendimit të Zoran Zaev për të çuar vendin në zgjedhje të parakohshme, ka reaguar ish-ministri Manjani. Ky i fundit, dhe pse nuk ka simpati...

“Dekreti i Metës lajm i mirë për drejtësinë”, ish-ministri: Besnik Muçi...

Ish-ministri i Drejtësisë Eduard Halimi, ka reaguar pas dekretit të Presidentit të Republikës Ilir Meta për anëtarin e parë të Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muçi. Në...

“Tahirin do e shpallin fajtor”, flet Zagani: Ramës i duhet për...

Ende nuk ka shkuar ora për të marrë vendimin e Gjykatës ndaj ish-ministrit Tahiri. Së fundmi, Ish-kreu i Antidrogës në Fier, Dritan Zagani, ka...