Tag: infektim

Në Kosovë shkon në tre numri i të infektuarve me koronavirus

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në një konferncë për media ka konfirmuar edhe një rast të ri të infektimit me koronavirus. Siç ka treguar ai...

LAJM I FUNDIT/Shkon në 33 numri i të prekurve me koronavirus...

Zv/Ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli dhe drejtuesja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP Silva Bino në përditësimin e fundit në lidhje me situatën...

“Infektoi nënën dhe babain, u paraqit në biznesin me 55 punonjës...

Karantinimi në qytetin e Elbasanit është respektuar, shihen lëvizje të pakta ndonëse ka patur problematika për sa i përket furnizimit të farmacive me maska,...

Koronavirusi/Situata premtuese në Kinë, niset një ekip mjekësh në Itali

Autoritetet shëndetësore kane raportuar se në 24 orët e fundit në Kinë janë regjistruar 15 raste të reja me koronavirus dhe 11 persona kanë...

LAJM I FUNDIT/Infermierja në Këlcyrë dyshohet të jetë infektuar me koronavirus

Nga informacionet e fundit, dyshohet se nje infermiere nga  Këlcyra eshte e infektuar me koronavirus, pasi ka paraqitur simptoma te njejta. Infermierja E.C është paraqitur...

LAJM I FUNDIT/Shkon në 12 numri i të infektuarëve me koronavirus,...

Ministria e Shëndetësisë raporton se ka shkuar në 12 numri i personave të prekur nga koronavirusi. “Kanë rezultuar dy raste me koronavirus. I moshuari në...

A ka rrezik të infektohesh me koronavirus nga shufrat dhe dorezat...

Nëse po udhëtoni me autobus/tren dhe është relativisht i zbrazët, mundësitë për t’u infektuar janë më të pakta. Instituti i Shëndetit Publik thekson  se konsiderohet...

Në urgjencën e Infektivit edhe 3 pacientë të tjerë, pritet rezultati...

Të paktën tre persona të tjerë, përveç 6 të infektuarve me virusin COVID 19 po mbahen në urgjencën e spitalit Infektiv, të kthyer në...

Denoncimi i fortë: ‘Një vajzë në gjendje të rëndë në QSUT,...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në Facebook mesazhin e një qytetari, ku shkruhet se një vajzë është me sëmundjen e koronavirusit. Vajza ka ardhur nga...

Shënohet viktima e 7 nga koronavirusi në Itali, si u infektua...

Italia arrin ne viktimen e 7 nga koronavirusi. Viktima e fundit e regjistruar ishte një pacient i onkologjikut, 80 vjeç,  kurse dy viktimat e...