LAJM I FUNDIT/Shkon në 12 numri i të infektuarëve me koronavirus, rasti i fundit me një të moshuar

Ndaje

Ministria e Shëndetësisë raporton se ka shkuar në 12 numri i personave të prekur nga koronavirusi.

“Kanë rezultuar dy raste me koronavirus. I moshuari në Lushnje 78 vjec, me një hisori udhëtimi në Bergamo të Italisë. Të dyja rastet janë në vetëizolim. Janë testuar 157 njerëz të dyshuar dhe deri tani vetëm 12 i kemi identifikuar pozitiv”, tha zv.ministrja.

9 janë lidhje kontakti me rastine e parë, 3 janë raste të reja: një në Tiranë, një në Lushnje dhe një në Durrës.

vijon…

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje