Gjendja e dy të infektuarëve të parë, mjeku: Babai i pacientit 0 u rëndua, se është duhanpirës i rregullt

Ndaje

Mjeku i njohur, Tritan Kalo ka vizituar nga afër të dy personat që janë shtruar në Infektivin e QSUT-së, pasi janë prekur nga koronavirusi.

Kalo u shpreh se gjendja e dy pacientëve, babë e bir, që ishin edhe rastet e para, paraqitet e mire ne pergjthsesi, por me nje ndryshim nga hera e fundit.

Ndërkohë, babai i të riu, është në nivel të ulët të oksigjenimit në mushkëri, pasi ishte duhanpirës i rregullt.

“Do ia dalim mbanë në këtë beteje. Unë i kam vizituar vetë të dy këta pacientë, dhe gjendja e tyre është e mirë për momentin, djali nuk ka pasur temperaturë më të lartë se 37.2 gradë, ndërkohë që ka shenja pleumonare. Janë në gjendje shumë të mirë, kanë një nivel oksigjenimi shumë të mirë në mushkëri. Personi i kontaktit, që është infektuar, kishte një nivel më të ulët oksigjenimi në mushkëri, që është përkeqësuar për shkak se ka një duhanpirje shumë të gjatë.”, -tha Kalo.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje