LAJM I FUNDIT/Infermierja në Këlcyrë dyshohet të jetë infektuar me koronavirus

Ndaje

Nga informacionet e fundit, dyshohet se nje infermiere nga  Këlcyra eshte e infektuar me koronavirus, pasi ka paraqitur simptoma te njejta.

Infermierja E.C është paraqitur në spitalin e Gjirokastrës mbrëmjen e djeshme me shenja kolle dhe temperaturë. Në analizat paraprake bërë infermieres nuk rezulton se është e infektuar, por tashmë pacientes i është marrë material për të kryer analizat e për të konfirmuar nëse ka COVID-19 apo jo.

Dyshohet se gruaja, që punon si infermiere, ka qenë në Itali ditët e fundit.

vijon..

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje