Tag: ilir aliahmeti

“Ata që e kanë kaluar COVID-in nuk duhet të shqetësohen”, Epidemiologu...

Të gjithë personat që e kanë kaluar COVID-19 nuk duhet të shqetësohen për rikthimin e sëmundjes. Duke iu referuar një studimi të kryer nga Universiteti...

Paralajmërimi i epidemiologut: Gabimi që bëhet në shkolla, ja çfarë duhet...

Epidemiologu Ilir Alimehmeti i ftuar në “ABC-ja e mëngjesit” foli për situatën e koronavirusit në shkollë. Epidemiologu sqaroi se në këtë fazë të koronavirusit...

Ç’po ndodh tani me vendet që e kaluan valën e parë...

Shtetet që kanë kaluar një valë të fortë COVID-i tanimë po përballen me shifra të qëndrueshme infektimesh, e veçanërisht fatalitetesh për shkak të virusit. Ky...

Epidemiologu nxit shpresë dhe jo frikë: Një mjekim për Covid-19 po...

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka dhënë një lajm të mirë lidhur me një tjetër mjekim për pacientët e infektuar me Covid-19. Ai ka publikuar studimin e...

Epidemiologu i njohur flet për mutacionet e tjera që ka pësuar...

Mjeku Ilir Alimehmeti ka publikuar një studim të ri, ku tregohet se Covid 19 është zbutur, por nuk e ka humbur aftësinë e transmetueshmërisë. Sipas...

Epidemiologu jep lajmin e mirë në prag të fillimit të shkollave:...

Mjeku epidimiolog, Ilir Alimehmeti ka dhënë një lajm të mirë për nxënësit, në prag të nisjes së vitit shkollor. Duke ju referuar një studimi zyrtar...

FOTO/’Jo çdo maskë të mbron’, mjeku i njohur shpjegon: Përdoreni maskën...

Pak javë më parë ministria e Shëndetësisë vendosi mbajtjen e maskës me detyrim në ambientet e mbyllura, nderkohe qe mjeku Ilir Alimehmeti, ka ngritur shqetësimin...

Epidemiologu shpjegon atë që po ndodh në Tiranë: Hetimet kanë zbuluar...

Në një postim në rrjetet sociale, epidemiologu Ilir Alimehmeti ka analizuar situatën aktuale dhe kryesisht atë që po ndodh aktualisht në Tiranë. Sipas tij,...

Mjeku entuziast: Gjendet mjekimi i parë kundër COVID-19, ilaçi ndodhet edhe...

Mjeku epidemiolog, Ilir Alimehmeti, jep lajmin e mirë se Universiteti i Oxfordit ka gjetur mjekimin e parë që përm Mjeku shkruan në “Facebook” se medikamenti...