FOTO/’Jo çdo maskë të mbron’, mjeku i njohur shpjegon: Përdoreni maskën e duhur në momentin e duhur!

Pak javë më parë ministria e Shëndetësisë vendosi mbajtjen e maskës me detyrim në ambientet e mbyllura, nderkohe qe mjeku Ilir Alimehmeti, ka ngritur shqetësimin për llojin e përdorimit të maskës për t’u mbrojtur ndaj virusit.

Mjeku ka publikuar një foto ku thekson se cilat janë maskat më eficente ndaj virusit dhe cilat kanë mbrojtje pothuajse zero.

Njëkohësisht Alimehmeti bën thirrje se jo çdo maskë të mbron dhe se duhet të përdoret maska e duhur në momentin e duhur, ose shton ai, lëreni fare.

“Që ta kemi të qartë! Jo çdo maskë mbron! Maska nuk është dordolec! Përdorni maskën e duhur në momentin e duhur, ose lereni fare atë muhabet! P.s: eficienca ndaj viruseve është linja e parë.”- shkruan mjeku, duke shprëndarë edhe një foto shpjeguese me maskat.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje