Tag: GRUPI

Mbledhja në PS, flet Rama: Unë s’kënaqem me veten, le më...

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me drejtuesit e PS në qarqe mëngjesin e sotëm. Takimi që nisi në mëngjes herët sot në selinë...

Shpërndanin heroinë, kapet “koka” e grupit kriminal në Tiranë dhe dy...

Policia e Tiranës ka sekuestruar rreth 2 kilogramë heroinë, duke arrestuar tre poseduesit e saj, si dhe shpallur në kërkim një tjetër. Mësohet se organizatori...

Dalin fotot, ky është përfaqësuesi i Ndrangheta-s në Shqipëri e Ballkan

Ky që shihni në këtë foto është Bujar Sejdinaj ose “Xhaxhai”, i konsideruar si personi i kontaktit i grupit mafioz Italian “Ndragheta” në Shqipëri. 61-vjeçari...

Kush është “Xhaxhai”, koka e “Ndragheta” në Shqipëri e Ballkan

Detaje të reja zbardhen nga operacioni ndërkombëtar i kokainës i zhvilluar mes Shqipërisë, Italisë, Argjentinës dhe Costa Ricës, ku u arrestuan gjashtë trafikantë të...

Kush është “koka” e grupit të trafikantëve të 40 mln eurove...

Detaje te reja jane mesuar nga operacioni antidroge Shqiperi-Itali. Burime per abcnews.al kane njoftuar se kreu i grupit kriminal eshte Robert Myftari, 47 vjec...

EMRAT/Arrestohen 6 persona në Tiranë, krimi i rëndë që kryen

Policia ka arrestuar gjashtë persona dhe ka shpallur në kërkim një tjetër pasi u zbuluan teksa po përpiqeshin që të vidhnin nën kërcënimin e...

LAJM I FUNDIT/Lirohet nga burgu Safet Bajri dhe anëtarët e tjerë...

Gjykata e Rrethit të Shkodrës, e përbërë me trupë gjyqësore nga Besmir Stroka, ditën e sotme ka pranuar kërkesën e mbrojtësve Av. Arbër Hoxha...

Hapja e negociatave/Rama ngre grupin negociator: Ja kush do jetë kreu

Shqipëria ngre grupin negociator për çeljen e negociatave,  ndërsa kryenegociatori do të jetë Ambasadori Zef Mazi. “Ne kemi ngritur grupin negociator. Kryenegociatori është një personalitet...

Goditen dy shpërndarësit e kokainës në Durrës

Policia e Durrësit ka goditur një tjetër rast të shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla, duke vënë në pranga dy persona. Të...

Shisnin kokainë e heroinë në kohë koronavirusi, arrestime në Durrës, mes...

Operacioni policor i koduar "HIGH QUALITY" ka çuar në sekuestrimin e 0.5 kg lëndë narkotike, e llojit heroinë dhe kokainë, si dhe një sasi...