Tag: GRUPI

Deputetët pro djegies së mandateve, çfarë vendimesh mori grupi i PD

Partia Demokratike vendosi unanimisht për djegien e mandatave. Këtë e njofoti vetë kreu i PD, Lulzim Basha i cili në deklaratën për mediat, listoi...

VIDEO/Goditet grupi i drogës Tiranë-Vlorë, arrestohen 5 persona, kapet 50...

Policia ka goditur një grup që merrej me shit-blerje të lëndëve narkotike në Vlorë dhe Tiranë, ku ka sekuestruar rreth 50 kilogramë lëndë narkotike...

Bastet online, goditet organizata kriminale në Itali, shtrirje dhe në Shqipëri

Një operacion i fundit nga policia italiane ka ndërmarrë ka zbuluar një organizatë kriminale që ushtronte një aktivitet të paligjshëm me bastet online. 68 persona...

Studimi/ Pas Bajrave, ja kush janë familjet që sundojnë Shkodrën

Goditja e Bajrave në Shkodër mund të konsiderohet aksioni më i suksesshëm i policisë shqiptare në vitet e fundit. E trullosur nga aroma e...

VENDIMET/ Përfundon mbledhja e grupit, ja hapat që PD do të...

Ka përfunduar mbledhja e grupit parlament të PD-së. Diskutimet në këtë mbledhje kanë qenë të shumta dhe ka pasur propozime nga disa deputetë për të...

DEBATI/ Mbledhja e grupit, deputetët e PD që kërkojnë bojkot të...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur sot rreth orës 12:00 grupin parlamentar ndërsa pas grupit menjëherë ka zhvilluar takim me aleatët. Këto mbledhje...

Rama i trembur nga performanca qeverisëse, “i zbrazet” deputetëve – Ja...

Kryeministri Edi Rama është i pakënaqur me punën që deputetet e grupit parlamentar të PS-së kanë bërë ne terren. “News 24” duke iu referuar burimeve...

Lulzim Basha mbledh grupin parlamentar, porositë e fundit para seancës plenare

Kryetari i Partisë Demokratike do të mbledhë grupin parlamentar para seancës parlamentare që do të mbahet në orën 10:00. Ndërkohë dje në takimin me aleaten...

PËRGJIMET/ Dosja “Habilaj” fut në valle dhe grupin e Prishtinës

Dosja prej 416 faqesh e publikuar nga autoretetet italiane ka zbardhur dhe detaje nga grupi i Prishtinës.  Anëtarët e grupit kriminal Habilaj, flasin me...

FOTO/ Zbardhet grupi i Tafilit, ja krimet që kryente direkt nga...

Admir Tafilaj, i dënuari me burgim të përjetshëm për vrasje në gjakmarje, rrezikon të dënohet me një tjetër vendim me burg të përjetshëm, pasi...