Tag: Gjyqi

E FUNDIT/Gjykata vendos për fatin e gjyqtares Mimoza Margjekaj dhe 4...

Gjykata Speciale ka dhënë vendimin për pesë të akuzuarit për rastin e korrupsionit në gjykatën e Korçës. Sipas raportimeve te para, GJKKO ka lënë në...

Vazhdon ‘saga’ e gjyqit të Çekajt, pse gjykata vendosi sërish shtyrjen...

Gjykata e Krimeve të Rënda shtyn sërish vendimin për çështjen e 613 kilogramë kokainë të fshehur në banane që u kap dy vjet më...

U mbajtën gjysmën e rrogës nga Covid-19, dy deputetët padisin Kuvendin,...

Dy deputetët e opozitës parlamentare i janë drejtuar Gjykatës Administrative për të zgjidhur sipas tyre një të padrejtë që u është bërë nga institucioni...

Cekaj në ‘pritje’, shtyhet për të 18-tën herë seanca e gjyqit

Shtyhet për herë të 18-të seanca për Arbër Çekajn, pronari i firmës “Arbri Garden”, ku u sekuestrua kontenieri me 613 kg kokainë. Shkak është bërë...

PD thirrje Prokurorisë të hetojë: Shqiptarët do paguajnë 109 milionë euro...

Fatura e radhes per shtetin shqiptar eshte pagesa e 100 milione eurove, pas humbjes se gjyqit te qeverise shqiptare me Bechettin. Përmes një deklarate nga...

Rikthehet gjyqi për Balliun, ish-deputetit i ndërrojnë prokurorin: Më sollën policinë...

Eshte rikthyer seanca gjyqesore per ish-deputetin Klevis Balliu. nIsh- deputeti i PD, Klevis Balliu u paraqit sot në gjyqin ndaj tij për protestat tek...

Mesazh të fortë me bluzën, Adiola Lakra e qetë dhe e...

Me bluzën e zezë me mbishkrimin “Superpower”, Adiola Lakra nuk jep asnjë shenjë shqetësimi teksa ndodhet ne sallen e gjyqit. E reja dyshohet se ka...

Përfundon seanca gjyqësore për Agim Kajmakun, ish-kryebashkiaku prej muajsh në arrati

Përfundon seanca e parë për ish-kreun e Bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku, i cili ndodhet akoma në arrati nën masën “arrest me burg” në...

“Nuk është çështje e ngutshme”, Covid-19 shtyn seancën për Saimir Tahirin

Sot u zhvillua në gjykatën e Apelit procesi ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, tetë muaj pasi ai u dënua me 3 vjet shërbim...

Kokainë në banane/Gjykata e Posaçme e Apelit pezullon shqyrtimin për Arbër...

Gjykata e Posaçme e Apelit pezullon shqyrtimin e ankimit të Arber Çekaj, pronari i firmës “Arbri Garden”, ku u sekuestrua kontejneri me 613 kg...