Tag: Gjyqi

Shtyhet sërish seanca për Arbër Çekajn, shkak fatkeqësia në familjen e...

Një fatkeqësi familjare e avokatit Maksim Haxhia ka bërë të shtyhet sërish procesi gjyqësor për dosjen e 613 kg kokainë, me të pandehur Arbër...

Rihapet dosja ‘Tahiri’/Ish-ministri kërkon pafajësinë në Apel, caktohet data e seancës

Gjykata e Posaçme e Apelit cakton datën 12 mars, ora 09:30 për zhvillimin e seancës së parë të dosjes ndaj Saimir Tahirit. Në Apel ish-ministri...

FATI I LOJERAVE/Gjykata vendos sot për masën e Gramoz Muratajt dhe...

Gjykata e Tiranës vijon sot me pjesën e dytë të personave të arrestuar, proceduar apo të shpallur në kërkim mes të cilëve dhe menaxherëve...

“Dosjet flagrante”, PD: Prokuroria e Tiranës, vegël politike për mbylljen e...

Partia Demokratike nuk eshte ndalur dhe kete herë i është kthyer vendimit për të mbyllur çështjen ndaj Erion Veliaj dhe kompanisë fusha shpk.Kujtojmë se...

Vijon ende gjyqi, caktohen gjyqtarët që do të shqyrtojnë çështjen e...

Duke qënë se ish-ministri Tahiri e ka apeluar vendimin e fundit te Gjykates ndaj tij, sot eshte hedhur dhe shorti për caktimin e kolegjit...

Çekaj kërkoi përfaqësues të ambasadës amerikane, çfarë ndodhi sot me CD...

Gjykata ka është shtyrë sërish seancën ndaj biznesmenit Arbën Çekaj dhe dy të pandehurve të tjerë, të akuzuar për trafikun e 613 kilogramë kokainë...

Shtyhet gjyqi për Agim Kajmakun, gjyqtarja ka në dorë disa mundësi

Është shtyrë seanca paraprake ndaj ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, në Gjykatën Penale të Tiranës, për shkak se mungonte gjyqtarja Vjollca Spahiu. Sipas Fax...

“A keni ligj për të drejtat e njeriut?”, ‘Eskobari turk’ kërkon...

Faruk Baybašin u arrestua në Tiranë me qëllim ekstradimin në Franca ndërsa ka dalë sot para gjykatës ku ka kërkuar të lirohet. Ai është dënuar...

Pranuan gjykim të shkurtuar për Dritan Dajtin, SPAK pushon hetimet për...

Prokuroria e Posacme Anti- korrupsion ose SPAK vendos pushimin e çështjes penale ndaj tre gjyqtarëve që pranuan gjykimin e shkurtuar për Dritan Dajtin duke...

Prokuroria e Tiranës shpall moskompetencën, SPAK merr dosjen e “Dvoranit”

Prokuroria e Tiranës ka shpallur moskompetencën për padine e presidentit Ilir Meta ndaj Ardian Dvorani. "Sot prokuroria e Tiranës, konfirmoi zyrtarisht për mbylljen e hetimit...