Rikthehet gjyqi për Balliun, ish-deputetit i ndërrojnë prokurorin: Më sollën policinë tek dera….

Ndaje

Eshte rikthyer seanca gjyqesore per ish-deputetin Klevis Balliu. nIsh- deputeti i PD, Klevis Balliu u paraqit sot në gjyqin ndaj tij për protestat tek Astiri për projektin e Unazës së Madhe.

Duke folur për mediat, Balliu zbuloi dhe arsyen e shtyrjes së seancës. Balliu tha se u ndërrua prokurori i çështjes së tij dhe kjo është bërë qëllimisht për të shtyrë seancën.

Sollën policinë në 7 të mëngjesit te shtëpia ime dhe tani ndërrojnë prokurorin qëllimisht për të shtyrë seancën se e gjitha ka të bëjë me presionin”, tha Balliu.

Pas disa muajve më parë, sërish shtyhet gjyqi për Balliun dhe sipas tij kjo bëhet për t’i bërë presion përfaqësuesve të opozitës dhe banorëve që mos flasin, ndërkohë që në 2 vite e gjysmë s’ka asnjë të arrestuar për aferën tek Unaza e Re.

#LIVE – Klevis Balliu deklaratë për mediat nga Gjykata Penale

#LIVE – Klevis Balliu deklaratë për mediat nga Gjykata Penale

Publiée par Partia Demokratike e Shqipërisë sur Mercredi 1 juillet 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje