Tag: Unaza e Re

Rikthehet gjyqi për Balliun, ish-deputetit i ndërrojnë prokurorin: Më sollën policinë...

Eshte rikthyer seanca gjyqesore per ish-deputetin Klevis Balliu. nIsh- deputeti i PD, Klevis Balliu u paraqit sot në gjyqin ndaj tij për protestat tek...

Basha takim me qytetarët tek Unaza e Re: RAMAVIRUSI i çoi...

Banorë dhe sipërmarrës të vegjël në zonën e Unazës së Re me të cilët bisedoi Lulzim Basha sot, i treguan se e kanë të...

Reagon PD per mbylljen e hetimeve per skandalin e Unazes: Tallje...

Pasi Prokuroria e Tiranës mbylli pa zhurmë hetimin për skandalin e falsifikimit të tenderit 20 milione euro të Unazës së Re, dhe dërgoi në...

IKMT shkon të shembë banesat në zonën e Astirit, nuk ka...

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur aksionin për shembjen e banesave në zonën e Astirit. Prishja e objekteve i hap rrugë projektit për...

VIDEO/PD vijon betejën, padi në Prokurori për projektin e Unazës së...

Partia Demokratike ka depozituar sot një kallëzim penal pranë prokurorisë për projektin e Unazës së Re. Me një dosje plot me dokumente, ish-deputeti i PD-së...

EMRAT/Dhunë ndaj banorëve të Unazës së Re, PD padit 6 zyrtarë...

Partia Demokratike e Shqipërisë ka paditur penalisht 6 funksionarë të lartë pas ngjarjeve të dhunshme në zonën e Astirit. Ka qene Klevis Balliu dhe Çlirim...

Aksion i radhës nga IKMT, rrethohet Unaza e Re, priten përplasje...

Inspektorati Kombëtar i Mjedisit dhe Territorit (IKMT) do të zhvillojë ditën e sotme një tjetër aksion tek Unaza e Re, për shembjen e të...

“ARRSH njoftime zyrtare për tërheqje parash”, Banorët e Unazës së Re...

Sipas një njoftimi zyrtar të ARRSH-së u është bërë thirrje banorëve të shpronësuar që të dorëzojnë dokumentet për tërheqjen e parave. Ndërkohë vetë banorët e...

Unaza e Re, 1 vit proteste kunder qeverise dhe korrupsionit

Banoret e Unazes se Re mbushen sot nje vit nga protestat e tyre kunder prishjes se paligjshme te banesave dhe bizneseve te tyre. Pergjate kesaj...

VIDEO/”Hakmarrja ndaj Balliut nuk ka të ndalur”, Noka nga Gjykata: Protesta...

Gjykata sot dha vendimin për t'i liruar 10 protestuesit e arrestuar së bashku me ish-deputetin Klevis Balliu, të cilët ishin në paraburgim që prej...