Tag: gjykata

Korrupsioni 50 mijë eurosh në drejtësi, lë qelitë edhe bashkëshorti i...

Dosja 50 mijë euroshe e korrupsionit në drejtësi ëhstë shfryrë. Sot kanë lënë qelitë e burgut edhe Ilia Çabiri dhe bashkëshorti i gjyqtares Majlina...

Paralizohet puna në Gjykatën e Tiranës, ende pa u mbyllur mbi...

Gjykata e Shkallës së Parë në Tiranë është gjykata më e madhe në vend. Fluksi i çështjeve për një vit, bën që një pjesë...

DETAJE/ Laç, Gjykata vendos për tre kushërinjtë e dyshuar se vranë...

Gjykata e Shkallës së Parë e Kurbinit ka dhënë sot vendimin për tre kushërinjtë Lika që u arrestua lidhur me dyshimin se kanë vrarë...

Gjykata urdhër Prokurorisë: Regjistro dhe heto skandalin e byzylykëve në burgje

Gjykata e Tiranës ka urdhëruar sot Prokurorinë e Tiranës që të regjistrojë procedimin penal për çështjen e byzylykëve elektronike, për të dënuarit, pas ankimit...

DETAJE/ Krimet e Rënda lënë në burg gjyqtarin Shkëlqim Miri, ja...

Gjykata e Krimeve të Rënda nuk e ka liruar sot gjyqtarin Shkëlqim Miri. Megjithëse ekspertiza mjekoligjore, kishte arritur në një konkluzion tjetër, sipas së...

Apeli shfuqizon vendimin, i kthen pasaportën Saimir Tahirit

Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda ka shfuqizuar sot dy vendimet e mëparshme të gjykatës së shkallës më të ulët të datës 9...

SKANDAL/ Gjykata i falsifikon vendbanimin 22-vjeçarit, për ta mbajtur në burg

Gjykata i falsifikon vendbanimin për ta mbajtur në burg. Fiks Fare denoncoi sonte rastin e një 22-vjeçari të arrestuar nga policia e Tiranës, vetëm sepse...

FOTO & EMRA/ Mashtrimi me vizat kanadeze, nënë e bijë dënohen...

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 10 vite burg ne total Lule dhe Adeila Makashi. Nënë ë bijë akuzohet për mashtrimin e më shumë...

FOTO & EMRI/ Gjykata i shton edhe 50 ditë paraburgimit të...

Gjykata e Tiranës ka shtuar me 50 ditë të tjera afatin e masës së sigurimit “arrest në burg”, për qëllim ekstradimi ndaj Nezar Seitit. Ai...

DOSJA/ Shfrytëzoi të fejuarën si prostitutë, si e zbuloi vjehrra dhe...

Një i ri dhe e fejuara e tij janë dënuar nga Gjykata e Tiranës për akuzat e “shfrytëzimit të prostitucionit”. Bëhet fjalë për një...