Tag: gjykata

VENDIMI/ A ka bërë korrupsion ish-ministrja Mimi Kodheli?! – Gjykata rrëzoi...

Gjykata e Shkallës së Parë në Tiranë ka rrëzuar padinë e ish-ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli. Ajo kërkonte një dëmshpërblim prej 50 mijë euro,...

ARGUMENTET/ Rruga Elbasan – Tiranë, zbardhet vendimi i Gjykatës së Krimeve...

Zbardhen arsyet pse Gjykata e Krimeve të Rënda la në burg tre ish zyrtarët e Autoritetit Rrugor ta akuzuar për abuzime me autostradën Tiranë-Elbasan....

Elbasan, Gjykata vendos: “Arrest më burg” për grupin e tritolit

Arrest me burg ka dhënë gjatë të shtunës Gjykata e Elbasanit për të gjithë anëtarët  grupit që u arrestuan nga policia në kuadër të...

EMRA & FOTO/ Gjykata gjobit ish-zyrtaren e Ministrisë së Jashtme: Shpifi...

Gjykata e Tiranës gjobit ish zyrtaren e Ministrisë së Jashtme, Blerina Zoto për akuzat e forta që ajo bëri një vit e gjysmë më...

Krimet e Rënda lënë në burg Dashamir Xhikën dhe dy ish-vartësit...

Mbeten në burg ish-kreu i Autoritet Rrugor Shqiptar Dashamir Xhika dhe dy ish-drejtorët Aksel Qorduka dhe Albens Alite. Vendimi është marrë sot nga Gjykata e...

VIDEO & EMRA/ Shkodër, u kapën me 2.2 kg kokainë, gjykata...

Gjykata e Shkodrës caktoi masën e sigurisë arrest me burg për 7 të arrestuarit si pjesë e grupit të kokainës. Në burg u la 42-vjeçari...

VENDIMI & EMRA/ Arrestimi i drejtorëve të Rrugëve, gjykata urdhëron edhe...

Gjykata e Shkallës së Parë e Elbasanit ka urdhëruar dje edhe kontrollin e banesave të zyrtarëve të akuzuar e arrestuar, si të dyshuar për...

EMRI & FOTO/ Niko Peleshi e lë vetëm 40 ditë në...

Ministri i Bujqësisë Niko Peleshi shkarkoi sot kreun rajonal të Drejtorisë së Ujitjes dhe Kullimit në Korçë. Shkarkimi i tij erdhi pas denoncimit të...

EMRI & FOTO. Pritë kur kthehej nga Rinasi – Merret vendimi...

Vrau emigrantin se i ngacmoi motrën, dënohet me 20 vite burg. Ky është vendimi i Gjykatës së Parë të Shkodrës për Eduart Hulej, i cili...

EMRI/ Gjykata dënon me 3 vjet burg mësuesin e matematikës –...

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 3 vjet burgim mësuesin e matematikës të shkollës 9-vjeçare të Kasharit, Hasan Martani, i cili u arrestua në...