Tag: gjykata

FOTO & EMRI/ Gjykata i shton edhe 50 ditë paraburgimit të...

Gjykata e Tiranës ka shtuar me 50 ditë të tjera afatin e masës së sigurimit “arrest në burg”, për qëllim ekstradimi ndaj Nezar Seitit. Ai...

DOSJA/ Shfrytëzoi të fejuarën si prostitutë, si e zbuloi vjehrra dhe...

Një i ri dhe e fejuara e tij janë dënuar nga Gjykata e Tiranës për akuzat e “shfrytëzimit të prostitucionit”. Bëhet fjalë për një...

Gjykata lë në burg burrin vrasës të Karpenit

Gjykata për Krimet e Rënda cakton masën e sigurisë "arrest në burg" për Sami Metushin, i akuzuar për vrasjen e bashkëshortes në Karpen, Kavajë. Metushi...

VIDEO & ABSURDITET/ Gjykata detyron të afërmin të strehojë burrin që...

Një qytetar nga Shkodra denoncon publikisht një prej atyre që mund të konsiderohen pa frikë vendime absurde të drejtësisë shqiptare! Një gjyqtare i ka...

EMRAT/ Gjykata lë në burg 6 të arrestuarit për 1.5 ton...

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën “arrest me burg” për gjashtë persona të dyshuar si posedues të 1.5 ton drogë të kapura...

Elbasan, gjykata e lë në burg ortakun e 800 mijë eurove...

Gjykata e Elbasanit ka dhënë masën arrest me burg për biznesmenin 25-vjeçar, Orest Sota, i cili u ndalua nga policia pasi fillimisht i bëri...

Si do të jenë tarifat e reja të gjykatave pas janarit...

Nga një janari i 2018 në gjykatat shqiptare do të ketë tarifa të reja. Komisioni i Ligjeve miratoi me votat e maxhorancës një projektligj...

Ndryshimet në Kodin Penal, nis vendosja e gjobave për avokatët

Gjykatat shqiptare nisin aplikimin e gjobave për avokatët që mungojnë në seancat gjyqësore duke u bërë shkak për zvarritjen e procesve. Mësohet se aktualisht në...

Kanosi me armë ish-bashkëjetuesen, ja vendimi i gjykatës për Hamit Kostën

Gjykata e shkallës së parë në Elbasan, ka vendosur arrest me burg për ish-deputetin e Partisë Socialiste, Hamit Kostën. Ky i fundit u denoncua...

Pas Anjeza Shabanit, edukatorja që dhunoi të miturit në kopshtin privat...

Rreth nëntë muaj pas shpalljes fajtore të Anjeza Shabanit për “keqtrajtim të të miturve”, në kopshtin privat të administruar prej saj, Gjykata e Tiranës...