Tag: gjermania

Gjermania do të shtyjë afatin e udhëtimeve ndërkombëtare të paktën deri...

Gjermania po këshillon vendet qe të paktën te shtyjne fluturimet dhe udhetimet deri në mes të qershorit, në përpjekje për të frenuar përhapjen në...

Gjermania e bën të detyrueshme përdorimin e maskave në transportin publik

Të gjitha shtetet e Gjermanisë kanë njoftuar planet për t'i bërë maskat të detyrueshme për të luftuar përhapjen e koronavirusit. Bremen u bë rajoni i...

Angela Merkel 24 orë në karantinë, nënkancelari flet për gjendjen e...

Nënkancelari gjerman Olaf Scholz tha se Kancelarja Angela Merkel, e cila dje u karantinë pasi pati kontakt me mjekun e infenktuar me koronavirus, eshte ne...

DW citon zyrtarin e CDU-së: Ka gjasa që kushtet për Shqipërinë...

Komisioni i BE-së sërish rekomandoi çeljen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Vendimi pritet të merret në samitin e rregullt të...

Gjermania kërkon punëtorë nga Ballkani, hapet qendra për njohjen e diplomave

Gjermania ka nevojë për fuqi të huaj punëtore, ndaj qeveria po përshpejton procesin e ardhjes së ekspertëve të huaj. Në Bonn është hapur një...

Gjermania jep 4 milionë euro për Shqipërinë, ambasadori tregon se ku...

Gjermania jep 4 milionë euro për rindërtimin e shkollave dhe institucioneve publike në Shqipëri, të cilat u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit. Lajmin e...

VIDEO/Gjermania kërkon punëtorë të kualifikuar, prezanton departamentin e ri për vizat

Në kuadër të përgatitjeve për ligjin e ri të migracionit që do të hyjë në fuqi më 1 mars 2020, Ministria e Punëve të...

Gazetari i njohur në Bruksel nxjerr zbuluar kryeministrin: Po i feston...

Në këndvështrimin e gazetarit të njohur nga Brukseli, kryeministri Edi Rama po feston parakohe lidhur me hapjen e negociatave. Gazetari Jack Parrock e ka ironizuar...

Berisha ironizon: Kënaqësi deri në ekstazë që morëm kushte, ndërsa Maqedonia...

Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka komentuar vendimin e Gjermanisë, duke u shprehur se njeriu më i lumtur nga PO-ja me kushte e Gjermanisë për negociatat...

“Kushtet kërkojnë kokën e Ramës në tepsi”, Berisha: Gjermania vendosi të...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka cituar DW, e cila raportonte për vendimin e Gjermanisë lidhur me kushtet që iu vunë Shqipërisë për hapjen e negociatave. Berisha...