Gjermania arrin të zbulojë se me çfarë u helmua opozitari rus

0Shares
0

Politikani opozitar rus, Alexei Navalny, është helmuar me një agjent nervor Novichok, thotë qeveria gjermane.

Testet e toksikologjisë kanë dhënë provë të qartë të një agjenti nervor kimik nga grupi Novichok. Opozitari rus u dërgua në Berlin për mjekim, pasi u sëmurë papritur gjatë një fluturimi në Rusi, muajin e kaluar.

Navalny, 44 vjeç, filloi të ndihej keq kur ishte në avion teksa po kthehej për në Moskë nga qyteti siberian i Tomskit, tha në Twitter zëdhënësja e tij, Kira Yarmysh. Avioni më vonë bëri një ulje urgjente në Omsk, shtoi ajo.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje