Tag: fshf

FSHF vendos datën zyrtare për rifillimin e sezonit

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë me dije se kampionati shqiptar i futbollit do të rifilojë me datën 3 qershor. Gjatë mbledhjes së FSHF-së,...

Thyhen stolat në ‘Air Albania Stadium’, FSHF publikon pamjet e dëmeve...

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar se fundmi disa foto ku ka reaguar dhe  ashpër ndaj sjelljes së tifozërisë në ndeshjen Kukësi-Tirana. Aty janë...

Futbolli shqiptar në zi, ndërron jetë ish-Presidenti i FSHF-së

Është ndarë nga jeta një nga legjendat e futbollist shqiptar. Bëhet fjalë për ish-mesfushorin e famshëm të Partizanit, Miço Papadhopulli, i cili vdiq sot...

FOTO/Publikohet lista me emrat, Reja zbardh objektivat për në “Euro2020”

Trajneri i ri i Kombëtares, Edy Reja ka publikuar paraditen e sotme listën e lojtarëve që do të grumbullohen për dy ndeshjet eliminatore të...

Humbja me Turqinë penalizon Panuccin, FSHF ndërpret bashkëpunimin

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur ditën e sotme të ndërpresë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. FSHF shprehet falenderuese ndaj trajnerit Panucci për punën...

Dhuna në stadiume, FSHF takim me Ramën: Tre vjet burg për...

Ditën e sotme, Federata Shqiptare e Futbollit po zhvillon një takim me kryeministrin Edi Rama pas disa incidenteve të ndodhura në ndeshjet e kaluara,...

LAJMI I FUNDIT/ Arbitrat e Futbollit Shqiptar bojkotojnë kampionatin

Dënimi ndaj skuadrës së Kamzës nuk i ka qetësuar marrëdhëniet mes Shoqatës Bashkimi i Arbitrave të Futbollit Shqiptar dhe FSHF-së, që në një vendim...

Dhuna në stadiume, Duka tregon njëherë e mirë a do të...

Pas ngjarjeve të përsëritura të dhunës në stadiume, ka ardhur reagimi i parë nga presidenti I FSHF-së, Armand Duka. Ai ka insistuar të rikthehet policia...

Dhuna ndaj albitrit, Policia e Shtetit i përgjigjet reagimit të FSHF:...

FSHF ka akuzuar policinë se nuk po reagon pas dhunës, edhe pse institucioni më i lartë i futbollit në vend ka bërë disa herë...

Dhuna në stadiume, FSHF kërkon masa urgjente: Pa policinë ndërpresim kampionatin

FSHF ka dalë sot një konferencë për shtyp, së bashku me kryetarin e Shoqatës së Arbitrave Tahir Kastrati. Pas dhunës ndaj gjyqtarit Eldorjan Hamiti në...