FSHF vendos datën zyrtare për rifillimin e sezonit

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë me dije se kampionati shqiptar i futbollit do të rifilojë me datën 3 qershor. Gjatë mbledhjes së FSHF-së, u prezantua plani i rifillimit të kampionatit.

UEFA ka dhënë ultimatum që kampionati të rifillojë, pasi në të kundërt, penalizohen ekipet që shkojnë në Europë.

Pas dy raundeve bisedime me përfaqësues të Komitetit Teknik të Ekspertëve, FSHF vendosi të mbledh këtë të mërkurë të gjithë presidentet e Superiores. Që nga ora 11:00 të dhjetë presidentët e elitës së futbollit shqiptar nisën diskutimin me presidentin e FSHF-ës Armand Duka ku ky i fundit do ti njohu me protokollin sanitar final që i kanë paraqitur MSH.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje