Tag: enver hoxha

Çfarë e ke Enver Hoxhën? Sinani tregon lidhjen me ish diktatorin...

I ftuar në ‘Kurthin e Piter Pan’ këngëtari Sinan Hoxha ka hapur zemrën përballë fëmijëve. Ai ka treguar për fëmijërinë e tij, jetën bashkëshortore...

Berisha – Ramës: “Do të tërhiqesh zvarrë për së gjalli nga...

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar të paprecendentë mohimin e fjalës së lirë në Kuvendin e Shqipëri. Berisha ka qenë mjaft i ashpër duke paralajmëruar...

Fatmir Xhafaj mbi supet e Enver Hoxhës, fotot e para si...

Top Story u fokusua kësaj here tek një profil i Fatmir Xhafajt, një nga politikanët më të spikatur të politikës shqiptare. Nëpërmjet pamjeve ekskluzive dhe...

I këndoi Enverit, PD kërkon shkarkimin e Tërmet Peçit

Në pamjet që bëmë publike pak më parë, u pa sesi kryetari i Bashkisë, Tërmet Peçi shoqëron me zë Golikun e famshëm të Bënçës,...

VIDEO/Kryebashkiaku i Tepelenës i këndon Enver Hoxhës dhe nderon me grusht

Në një video që është bërë virale në facebook shihet kryetari i Bashkisë Tepelenë, i cili këndon këngën e Enver Hoxhës duke bërë dhe...

Një video e rrallë kur lideri i Koresë së Veriut vizitonte...

Në rrjetet sociale është publikuar një video e vjetër ku thuhet se në mesin e viteve '50 Kim Il Sung (Gjyshi i Kim Young...

Miqësia e panjohur dhe e fshehur e Enver Hoxhës me miliarderin...

Kujtimet e Enver Hoxhës janë të mbushura me urrejtje dhe fyerje ndaj dhjetëra britanikëve që luftuan në Shqipëri. Shumë prej tyre kishin rrezikuar jetën për...

Qeveria Rama, nismë të kthejë Enver Hoxhën në Varrezat e Dëshmorëve

Nga Erald Kapri Nuk po mjaftojnë skandalet korruptive të përditshme të qeverisë, por tani po vendos PPP edhe me historinë dhe ndjeshmërinë e shqiptarëve. Në...

“Enverit i hoqën zvarrë statujën, Ramën do e tërheqin të gjallë”

Fatos Lubonja ka shpërthyer sot fort kundër projektit të ri të Teatrit Kombëtar që është prezantuar dje. Duke komentuar për News 24 shfaqjen e...

Enver Hoxha do te vritej ne vitin 1944. Anglezja tregon kush...

Fundi i luftës antifashiste nacionalçlirimtare në Shqipëri është shoqëruar me një betejë të fortë politike në prapaskenë për pushtetin e pas luftës, midis partizanëve...