Tag: emri

Hapja e negociatave/Rama ngre grupin negociator: Ja kush do jetë kreu

Shqipëria ngre grupin negociator për çeljen e negociatave,  ndërsa kryenegociatori do të jetë Ambasadori Zef Mazi. “Ne kemi ngritur grupin negociator. Kryenegociatori është një personalitet...

FOTO/Postimi i çuditshëm i kryeministrit Rama në Twitter, përfshihet dhe Linda

Postimet e kryeminsitrit Edi Rama ne Twitter jane te shkurtra, jo te shpejta, por ne te shumten e rasteve pergjigje ndaj akuzave te Partise...

EMRI /U arratis nga qelia, kush është ish-agjenti i SHISH i...

Një i dënuar është arratisur ditën e sotme nga burgu i Bënçës, por aventura e tij ka zgjatur vetëm pak kohë. I dënuari është kapur...

Thaçi kërkon emrin e ri për kryeministër të Kosovës, vjen përgjigja...

Lëvizja Vetëvendosje i ka kerkuar Presidentit Thaçi që të mendojë datën e zgjedhjeve në vend se të kërkojë emra për kryeministër të ri. Nga...

“T’i hiqet mandati”/PD i çon emrin tjetër Prokurorisë, kush është kryebashkiaku...

Partia Demokratike kërkohen heqjen e mandatit për një tjetër kryebashkiak të PS-së. Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, kërkoi verifikimin e menjëhershëm...

EMRI/Pamjet e para nga vendi i ngjarjes, ndërron jetë punëtori në...

Këto jane pamjet e para nga qyteti i Korçës aty ku vinçi fatkeqesisht zuri poshtë një punëtor. Burimet paraprake, konfirmuan se punetori ka ndërruar jetë...

Kur prindi merr një vendim si ky: Vajzës i vendos emrin...

Zakonisht jemi mësuar të dëgjojmë që kosovarët t’i pagëzojnë fëmijët e tyre me emra të personaliteteve të ndryshme të cilat kontribuuan shumë për vendin,...

FOTO/Makina e shkatërruar pas aksidentit, identifikohet viktima dhe i plagosuri në...

Një aksident i rende ndodhi mbrëmjen e djeshme në rrugën nacionale Gjirokastër-Tepelenë. Për pasojë humbi jetën pasagjeri Julian Loloçi, 34 vjeç dhe u plagos...

FOTO/U kap me 1 ton drogë në Janinë, zbulohet emri i...

Eshte zbuluar identiteti i te riut shqiptar i cili u kap me rreth 1 ton droge ne kufirin grek. Burime konfidenciale nga policia greke...

“Nuk gjetëm dot një kandidat më të përshtatshëm”, Meta propozon tjetër...

Presidenti Ilir Meta ka vendosur t’i propozojë Kuvendit një tjetër emër për kryetar të Kontrollit të Lartë të Shtetit. Meta propozon për kryetar të...