Tag: Ekstradim

I dënuar me 16 vite burg për vrasje, ekstradohet nga Greqia...

Interpol Tirana njofton se është ekstraduar nga Greqia një shtetas shqiptar i dënuar me 16 vite burg për vrasje. Nga Specialistët e Interpol Tirana u...

EMRI/Ekstradohet nga Hollanda fieraku i dënuar për vrasje dhe trafik droge

Ekstradohet nga Hollanda 39 vjeçari i dënuar  me 23 vite burg për “Vrasje”, me  8 vite burg për  “Trafik të narkotikëve” dhe me 1...

Ekstradohet nga Bullgaria falsifikatorja korçare

Interpol Tirana ka ekstraduar nga Bullgaria një 29-vjeçare të akuzuar e dënuar nga gjykatat shqiptare. Burimet zyrtare saktësojnë se ZQK Interpol Tirana, ekstradoi nga Bullgaria,...

Kush është shqiptari i dënuar me 25 vjet burg që lufton...

Mediat britanike japin alarmin për një shqiptar të dënuar për vrasje, i cili po lëviz i lirshëm në Angli, me 13 identitete për të...

Ekstradohet drejt Italisë 47-vjecari nga Dibra, i dënuar për trafik prostitucioni

Burime nga Komisariati i Kufirit dhe Migracionit, Rinas, bëjnë të ditur se nga ZQK Interpol Tirana, u ekstradua për në Itali, personi në kërkim...

Italiani i dënuar me 8 vite burg ekstradohet drejt Shqipërise

Një 35-vjeçar italian, lindur në Ostuni, u ekstradua sot nga Milano në Tiranë. Massimiliano Locorotondo ishte dënuar në vendin tonë me 8 vjet burg për...

Shqiptar nga Kosova i kërkuar për drogë ekstradohet në Gjermani

Komisariati i Kufirit dhe Migracionit, Rinas ka njoftuar se u ekstradua në dalje drejt Gjermanisë, personi në kërkim ndërkombëtar K. R., vjeç 28, banues...

EMRI/Vrau me plumb në kokë pasagjerin në Berat, ekstradohet nga Greqia...

Një 37 vjeçar nga Berati i dënuar me 9 vite burg, është ekstraduar nga Greqia nën akuzën e vrasjes. Shtetasi Saimir Gegolli ishte shpallur...

I biri u ngacmoi motren, ai i vrau, arrestohet në Greqi...

Ditën e djeshme, Interpol Tirana ka bërë të mundur ekstradimin nga Greqia të 55-vjeçarit Anesti Paskos, i njohur ndryshe edhe me emrin Bedri Ibrahami....

I dënuar me 20 vjet burg, ekstradohet në Shqipëri atentatori kosovar...

Është ekstraduar nga Kosova  për në Tiranë Ahmet Ajeti, nga Lipjani, i dënuar me 20 vjet burg për tentativë vrasje ndaj Lul Berishës.  Policia e...