Tag: dua lipa

Dua Lipa kalon natën me yllin e Real Madridit pas finales...

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka shkëlqyer në përformancën  saj gjatë ceremonisë hapëse për finalen e Champions League. Me një super përformancë me...

Dua Lipa ndez atmosferen ne finalen e Champions Ligë

Real Madrid-Liverpool është një finale speciale edhe për Shqipërinë. Për herë të parë një këngëtare me origjinë shqiptare interpretoi në ceremoninë e kësaj finaleje. Dua...

FOTO & VIDEO/Dua Lipa gjen rezultatin e finales midis Real Madrid...

Kanë mbetur edhe disa orë para fillimit të finales së madhe të Ligës së Kampionëve. Liverpool dhe Real Madrid do të takohen në Kievi të...

Dua Lipa fiton cmimin e madh në Britani

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa fitoi sonte cmimin e këngëtares më të mirë britanike në garën e cmimeve “Brit Awards”. Ajo la pas Paloma...

Rita Ora dhe Dua Lipa, neser ne Prishtine, sa kushtojne!

Dy kengetaret shqiptare me fame boterore, Rita Ora dhe Dua Lipa do te kendojne neser ne Prishtine per 10 vjetorin e shtetit te Kosoves....

Shqiptarët që na bëjnë krenare! – Tre yjet që ishin më...

“Shqiptaret qe na bejne krenare! Rita Ora, Dua Lipa, Ermal Meta; tre yjet qe ishin me te miret mbreme ne MTV. Edicionin e sivjetshem i...

FOTO/ Dua Lipa përfundon e lënduar pas koncertit në Las Vegas

Këngëtarja shqiptare ka kaluar një incident. Gjatë një koncerti në Las Vegas, Dua Lipa ka dëmtuar këmbën e saj duke kërcyer. Këtë gjë na e...

Dua Lipa, së shpejti bashkëpunim me Justin Bieber

Dua Lipa e ka nisur mbarë këtë vit me bashkëpunimin ‘Scared to be Lonely’ me Martin Garrix për të vazhduar me publikimin e albumit...

Dua Lipa shënon rekord, këngëtarja më e mirë në Britani

Dua Lipa sapo ka renditur e para në “UK SINGLE CHART” për sa i përket klasifikimit të këngëve më të mira solo. Që prej vitit...

FOTO/ Flor Mumajesi del hapur: Ja kush është dashuria ime

Ditën e djeshme, Dua Lipa ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor të titulluar “New Rules”. Në klipin e kësaj kënge, këngëtarja...