Tag: denoncim

“Milot-Fier vjedhje e madhe”, PD: Balluku dhe Rama 6 fishuan koston...

Partia Demokratike ka vijuar akuzat në drejtim të qeverisë në lidhje me koncesionin e rrugës Milot-Fier. Në një dalje publike nga selia blu, Ervin...

PD paralajmëron skandale me tenderat, Ish-deputetja: Si u infektuan 86 punonjësit...

Ish-deputetja e Partisë Demokraike, Oriola Pampuri në një deklaratë për mediet u shpreh se përkeqësimi i situatës me fasoneritë është dështim i  qeverisë. Sipas saj...

PD zbulon skandalin tjetër me tenderat: Qeveria ka blerë kite për...

Partia Demokratike ka denoncuar sot nje tjeter skandal. Kete radhe me blerejen e testeve nga ana e qverise, qe sipas PD, eshte 4 here...

VIDEO/Tabaku përball Ramën me deklaratat e tij: Propaganda ka treguar me...

Jorida Tabaku ka publikuar një video, ku shfaqet një deklaratë e kryeministrit Edi Rama, i cili cili thotë “shitini jahtet dhe paguani dritat, ose...

“Alo Edi, Alo Xhaçka”, PD tjetër denoncim: Shqiptarët pa bukë, ju...

Partia Demokratike ka pyetur sot drejtpërdrejt qeverinë për një tender 1.5 milionë euro. Ish-deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj tha se Ministria e Mbrojtjes drejton Rezervat...

PD video-mesazh Ramës: Edi, na shih në sy

Partia Demokratike ka publikuar një video, ku shfaqet Edi Rama dhe ku PD ka bere refren te kesaj video, deklaraten e famshme te kryeministrit. Përmes...

“Buxheti që jep 120 milionë euro në vit për 13 koncesione”,...

Partia Demokratike diten e sotme eshte ndalur tek buxheti i shtetit, me projektligjin i cili sipas PD, do te vjedhë më shumë shqiptarët dhe...

“Projekti i Unazës pa lejë ndërtimore”, Balliu denoncon: Kompania nuk ka...

Klevis Balliu rikthen sërish në vemendjen çështjen e Astirit, ku ka vijuar te denoncojë nga selia blu. Sipas ish-deputetit,  Projekti korruptiv i "Unazës së Re"...

Paralajmërimi nga Presidenca: Padi për zyrtarë të tjerë, do të publikohen...

Presidenca e ka marre seriozisht angazhimin e saj në çështje te rendesishme, sikurse debati i fundit mbi Kushtetuesen. Duke konfirmuar edhe nëj herë se ditën...

Qytetarët denoncojnë te Berisha: Përplasje me armë në Sarandë, policia...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot një mesazh të një qytetari dixhital, i cili denoncon një ngjarje kriminale që ka sipas tij ka ndodhur...