Tag: apeli

Dita botërore e Shëndetit Mendor, Meta bën një apel të rëndësishëm

Në ditën botërore të Shëndetit Mendor, presidenti Ilir Meta bën një apel të rëndësishëm për të parandaluar sëmundjet mendore. Parandalimi i tyre vjen përmes një...

I hapi probleme shtëpia ‘dhuratë’, ngel në vetting gjyqtari i Apelit...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka njoftuar se një tjetër gjyqtar nuk e kalon Vettingun. Në sitën e vettingut ka mbetur dhe gjyqtari i...

VIDEO/Apeli i meshtarit në Shkodër: Boll me vrasje, qeveria do gjykohet...

Në 2-vjetorin e shenjtërimit të Nënë Terezës, meshtari i Shkodrës Dom Artur ka dhënë mesazhe paqeje duke kujtuar dhe veprimtarinë bamirëse të Shën Terezës. Por gjithashtu...

Apeli i heq “arrestin në ballkon” Saimir Tahirit, i rikthen lirinë

Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda ka shfuqizuar masën e sigurisë , “arrest në shtëpi” ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, duke i...

EMRI & FOTO/ Apeli liron ish-drejtorin e Rrugëve

Gjykata e Apelit në Durrës ka vendosur të lirojë ish-drejtorin e Rrugëve, Andi Toma. Ai ishte ndaluar së bashke me Dashamir Xhikën dhe disa zyrtarë...

Skandali CEZ, Apeli lë në fuqi dënimin me 11 vite burg...

Gjykata Apelit të Tiranës ka lënë në fuqi vendimin e dënimit të Kastriot Ismailaj me 11 vite burg, për skandalin CEZ-DIA. Ish-administratori i kompanisë DIA, i...

Shkeljet te rruga Tiranë – Elbasan, as Apeli nuk e kthen...

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka lënë në fuqi masën “arrest me burg” pa afat për ish-drejtorin e ARRSH, Dashamir Xhika dhe...

Gjykata e Apelit lëshon “bombën”: Policia dekonspiroi operacionin “Xibraka”

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka vlerësuar se operacioni për ndalimin e grupit që kishte krijuar një laborator droge në Xibrakë të...

300 milione leke ne shtepine e gjyqtarit

Policia ka gjetur ne shtepine e nje gjyqtari te Apelit ne Tirane rreth 300 milione leke. Behet fjale per gjyqtarin Shkelqim Miri shtepia e...

RRËFIMI/ Fjalët prekëse të nënës së Leos – “Jam e zhgënjyer...

Nëna e Leos, Anxhela Hasanllari prej më shumë se dy vitesh bën apel për kurimin e djalit të saj i cili ka probleme me...