Tag: apeli

Rrëzohen akuzat, gjykata e Apelit pushon çështjen “Basha” për lobimin rus

Gjykata e Apelit ka vendosur rrezimin e akeses se prokurorise dhe pushimin e çështjes në ngarkim të kreut të PD-së Lulzim Basha dhe dy...

VIDEO/Bushati kundër kontratës koncesionare tek Porto Romano: Po u kthejmë shpinën...

Ish- ministri i jashtëm dhe deputeti i PS, Ditmir Bushati ka bërë thirrje në Kuvend që mos votohet kontrata koncesionare për një port në...

“Nuk kemi kapacitete që të përballojmë flukse rastesh”, thirrja e Bardhit:...

Ish-deputeti i PD-së Bardh Spahia ia ka bërë një thirrje qytetarëve shqiptare që të qëndrojnë në shtëpi, pasi rrezikojnë të përhapin koronavirusin. Duke folur dhe...

Meta komenton masat e marra nga qeveria: Jo privim, por mbrojtje...

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka bere sot nje apel per te  gjithë shqiptarët qe te respektojnë rregullat dhe kufizimet e vendosura, pasi ato...

Kryeministri bën batuta për koronavirusin, Vasili i bën thirrje: Zgjohu! Eshtë...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili i ka bërë thirrje qeverisë që të marrë masa, ndërsa thekson se koronavirusi është emergjencë dhe jo rutinë. Përmes një...

Këshillon kryeministri: Mos harxhoni lekë duke blerë maska, koronavirusi nuk është...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar serish lidhur me koronavirusin duke u kthyer ne keshilluesin me te madh, aq sa u ka zene vendin dhe...

VIDEO/Çmenduri, shoferi me 221 km/h në aksin Sauk – Teg

Një video e fundit e policisë tregoi çmendurinë që disa shofere arrijne duke drejtuar automjetin me shpejtesi te çmendur. Një qytetar po drejtonte mjetin me...

Thirrja e mjekut për Ramën: Anulo koncesionin abuziv të sterilizimit, që...

Mjeku urolog Artan Koni ka replikuar sot me kryeministrin Edi Rama,përmes një video në facebook, lidhur me koncensionin e sterilizimit. Ndërsa e konsideron këtë një...

Basha shkon në Kavajë, porosia për banorët: Askush të mos hyjë...

Kryetari i Partisë Demokratikë ka qenë gjatë ditës së sotme në Kavajë ku ka takuar qytetarët e prekur nga termeti. Ndonese vemendja eshte perqendruar...

“Lagje të tëra mund të rrafshohen”, Gazetari apel: Nëse nuk vëmë...

Gazetari Mentor Kikia ka vijuar të bëjë apel të fortë, që pas kesaj situate me tërmetin, Shqiperia dhe shteti të marrin masat për të...